3 Cisim Problemi: Game of Thrones yaratıcılarından yeni Netflix dizisi

3 cisim problemi

Game of Thrones’un yaratıcılarından yeni Netflix bilimkurgu dizisi: “3 Cisim Problemi”. Vizyon tarihi belli oldu!

Netflix, Game of Thrones’un (Taht Oyunları) yaratıcılarının son çektiği bilimkurgu dizisi 3 Cisim Problemi (3 Body Problem)’nin yayın tarihini açıkladı.

Dizi, Çinli bilim kurgu yazarı Liu Cixin’in Hugo ödüllü aynı adlı romanından uyarlandı.


Hugo ödülleri, her yıl 17 dalda bilim kurgu ve fantezi alanındaki eserlere veriliyor.

Cixin’in Dünyanın Geçmişi adlı üçlemesinin ilk kitabı Üç Cisim Problemi, bu ödülü Asya’da kazanan ilk roman oldu.

Üç Cisim Problemi’nin ardından 2008’de Karanlık Orman, 2010’da Ölüm’ün Sonu yayımlandı.

3 Cisim Problemi dizisinin konusu:

Dizide, 1960’lı yıllarda Çin Kültür Devrimi sırasında babasını kaybeden astrofizikçi Ye Wenjie adlı bir kadının aldığı kararın, günümüze yansımaları ekrana gelecek.

3 body problem

Netflix, Ocak 2024‘te yayımlanacağını duyurduğu bilimkurgu dizisi 3 Cisim Problemi’nin konusunu şöyle özetledi:

1960’larda alınan önemli bir karar, uzayı ve zamanı aşarak günümüzdeki bir grup bilim insanını, insanlığın en büyük tehdidiyle yüzleşmek zorunda bırakır.

Dizide birçok ünlü isim yer alıyor

Dizinin oyuncu kadrosunda John Bradley, Jess Hong, Jovan Adepo Rosalind Chao, Marlo Kelly, Jonathan Pryce, Eve Ridley, Benedict Wong, Tsai Chin, Liam Cunningham gibi isimler yer alıyor.

Dizi, Emmy ödüllü Game of Thrones’un yapımcıları David Benioff ve Dan Weiss’le, Emmy adayı True Blood’un yazar-yapımcısı Alexander Woo’nun imzasını taşıyor.

Öte yandan Better Days filmiyle Oscar’a aday gösterilen Derek Tsang, birkaç bölümde yönetmen koltuğuna oturacak.


Bilim kurgu dizisine ait yayımlanan son fragmanı izlemek için:

Türkiye’de dijital platformlarda en çok izlenen diziler açıklandı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.