Yargı dizisi Uluslararası Emmy Ödülü aldı

yargı dizisi emmy

Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu. Törende, Ay Yapım imzalı Yargı dizisi, “En iyi Telenovela” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu. Türkiye’den “Yargı” dizisi ödül aldı.

New York Hilton Midtown Otel’de düzenlenen törende, 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edildi.


Dizinin yapımcısı Kerem Çatay, yönetmen Ali Bilgin, senarist Sema Ergenekon ve başrol oyuncuları Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu törende hazır bulundu.

2017’de “Kara Sevda”, 2019’da “Şahsiyet” dizilerinin ardından şimdi de “Yargı” dizisi Emmy ödülünün sahibi oldu. Böylece Türk dizilerinin uluslararası arenadaki başarısı üçüncü kez tescillendi.

Bu yıl 51’incisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Ay Yapım imzalı “Yargı”, En İyi Telenovela dalında ödülün sahibi oldu.

Pınar Deniz Kaan Urgancıoğlu
Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu

Emmy’de “Family Secrets” (Aile Sırları) adıyla yer alan “Yargı”, En İyi Telenovela dalında güçlü yapımlar olan Brezilya’dan “Cara e Coragem” ve “Pantanal” ile Portekiz’den “Para Semper”ın önünde ödüle uzandı.

“Yargı”; “Kara Sevda” ve “Şahsiyet”in ardından ödülü kazanan üçüncü Türk dizisi olarak kayıtlara geçti.

New York Hilton Midtown Otel’de aktör ve komedyen Rhys Darby’nin sunuculuğunda düzenlenen törende, 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edildi.

Kanada’dan Buffy Saint-Marie belgeseli “Sanat Programlama” dalında Uluslararası Emmy Ödülü’nü kazandı.

İngiliz polisiye “The Responder”ın yıldızı Martin Freeman En İyi Erkek Oyuncu, Meksika yapımı “La Caida”nın yıldızı Karla Souza ise En İyi Kadın Oyuncu dalında ödüle layık görüldü.


Alman mini dizi “The Empress”, Hindistan’dan “Vir Das: Landing” ve İngiltere’den “Derry Girls” ödül alan yapımlar arasında yer aldı.

Astroloji: 20 – 26 Kasım haftalık burç yorumları


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.