Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı

Dört gün sürecek Marmaris’te ilk kez düzenlenen I. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali başladı. Festival, 24-27 Eylül tarihleri arasında birçok ünlü yönetmen ve sanatçıyı ağırlayacak.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali

4 Gün sürecek olan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Program süreci:

1. Gün:  24 Eylül Çarşamba

16:00 Kortej yürüyüşü ve Çelenk bırakma (Kordon caddesi-Kültür sanat evi)
18:30 Gala


2.Gün:  25 Eylül Perşembe

-10:00 Kültür sanat evi film gösterimleri ve yönetmenlerle söyleşiler
-13:30 İyilik Kayalığı, Marmaris Kalesi, Nimara Mağarası ve Yalancı Boğaz gezisi.
-17:00 Film gösterimi ve söyleşi
-20:00 Marmaris Halk Plajı, Yat Limanı ve kent meydanlarında açık hava film gösterimleri.
(Eş zamanlı Kültür Sanat Evinde söyleşiler)

3.Gün:  26 Eylül Cuma

-12:30 Teknelerle Marmaris koyları gezisi: Gebe Kilise, Turunç, Amos. (Teknede jüri ve yönetmenlerle söyleşi) Rehberlerin, Marmaris hakkında bilgi verip, yörenin tanıtması sağlanacak, (tarihi, yaşamı ve kültürü)
-20:00 İçmeler ve Turunç halk plajı, İçmeler, Armutalan ve Beldibi kent meydanlarında açık hava film gösterimleri. (Kültür sanat evinde Yönetmenlerle söyleşi)
-20:30 Büyük jüri film değerlendirme toplantıları.

4.Gün:  27 Eylül Cumartesi

-10:00 Film gösterimi ve yönetmenlerle söyleşi (Kültür sanat evi)
-13:30 Kızkumu, Turgut Şelalesi, Selimiye, Bozburun, Söğüt, Taşlıca 40 kuyular ile tarihi kent kalıntıları gezisi.
16:30 Ödül töreni

Yönetmen Mustafa Altıoklar da
Yönetmen Mustafa Altıoklar da Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali jürisi

JÜRİDE ÖNEMLİ İSİMLER

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nin jürisi; Vecdi Sayar, Hayri Çölaşan, Aslı Şahin, Mustafa Altıoklar, Ön Jüri üyeleri  Orhan Aydın,  Bülent Özkam, Tarık Alpagut ve Serdar Gürcan’dan oluşuyor.

SANATÇILAR VE ÜNLÜ KONUKLAR MARMARİS’E AKIN EDİYOR

Festivale; Levent Üzümcü, Arif Keskiner, Gülsen Tuncer, Engin Ayça, Zeynep Altıok Akatlı, Sabah Duru, Suat Çağlayan, Prof. Dr. Oğuz Oyan, Işıl Oyan, Fatih Erkoç, Aslı Şahin, Safa Önal, Ertem Görenç, Neşe Erberk, Murat Onuk, Tarık Tarcan, Birgül Ayman Güler gibi konuklar katılacak.

[divider]

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali


Umuyoruz ki her yıl birbirinden güzel filmler yarışsın, ‘Kısa Film’ kazansın.


marmaris international short film festival media sponsor indigo

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.