Siber Saldırıda Atak

Siber Saldırıdaki son gelişmeye göre; Arbor Networks, günümüzde en popüler saldırı türü olarak bilinen İnternet üzerinden sunulan hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarının artık bir saniyede algılanıp 30 saniyeden kısa süre içinde de etkisinin azaltılabileceğini açıkladı.

siber-password-şifre-indigodergisi

Siber saldırılar ilk 30 saniyede önlenebilecek!

Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, günümüzün en popüler saldırı türü olan, İnternet üzerinden sunulan hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarının artık bir saniyede algılanıp 30 saniyeden kısa süre içinde de etkisinin azaltılabileceğini açıkladı. Geliştirilen bu yeni teknolojinin İnternet servis sağlayıcısı şirketlere kurulacağı, böylelikle milyonlarca İnternet kullanıcısının güvenliği için önemli bir adım atılacağı belirtilen açıklamada, saldırıya uğrandığında özellikle ilk saniyelerde korumaya geçilmesinin çok önemli olduğu, böylelikle iş, veri ve itibar kayıplarının büyük ölçüde önlenebildiği vurgulandı.

siber-indigodergisiSaldırılarının etkisinin ilk saniyelerde azaltılmasının özellikle İnternet hizmeti sağlayan şirketler için kritik bir konu olduğuna dikkat çekilen açıklamada, saldırıların birkaç saniye içinde yüzlerce gigabit boyuta ulaşabildiği ve İnternet servis sağlayıcının ağı üzerinde önemli ikincil zararlara neden olabildiği belirtildi. 2014’te büyük boyutlu saldırılarda önemli artış yaşandığı, yalnızca 2014’ün üçüncü çeyreğinde dünyada saniyede 100 Gb’ın üzerine çıkan 130’dan fazla siber saldırı olduğu kaydedildi. Dünyadaki İnternet servis sağlayıcısı şirketlerin büyük çoğunluğunun kullanıcısı olduğu DDoS koruma çözümü Peakflow’un yeni sürümü olarak kullanıma sunulacak bu yeni teknoloji ile saldırıların bir saniyede algılanıp 30 saniyeden kısa süre içinde de etkisinin azaltılabileceği bildirildi.Etki azaltma erişimi saniyede 1 TB’ın üzerine çıkacak.

Arbor ayrıca Arbor CloudSM teknolojisi ile İnternet servis sağlayıcılarına saniyede 1 Tb’ın üzerinde “akıllı etki azaltma”ya erişim imkanı sunduğunu açıkladı. Büyük saldırılarla baş etmede İnternet hizmet sağlayıcısı şirketler için bir devrim niteliğinde olan bu çözüm, ayrıca hizmet sağlayıcıların kullanıcı taleplerini karşılamak için de bulut tabanlı DDoS güvenliğinin devreye sokmalarını sağlayacak. Arbor DDoS ve güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekip ve 7 / 24 Güvenlik İşlemleri Merkezi tarafından desteklenen bu hizmetler, gücünü Arbor’ın teknolojisi, ürünleri ve ATLAS araştırma altyapısından alıyor.


Her geçen gün yenilenen siber çalışmaları ve siber güvenlik merkezleri,  internet kullanıcılarına çözümler bulmaya devam ediyor…


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.