Siber Saldırıda Atak

Siber Saldırıdaki son gelişmeye göre; Arbor Networks, günümüzde en popüler saldırı türü olarak bilinen İnternet üzerinden sunulan hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarının artık bir saniyede algılanıp 30 saniyeden kısa süre içinde de etkisinin azaltılabileceğini açıkladı.

siber-password-şifre-indigodergisi

Siber saldırılar ilk 30 saniyede önlenebilecek!

Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, günümüzün en popüler saldırı türü olan, İnternet üzerinden sunulan hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarının artık bir saniyede algılanıp 30 saniyeden kısa süre içinde de etkisinin azaltılabileceğini açıkladı. Geliştirilen bu yeni teknolojinin İnternet servis sağlayıcısı şirketlere kurulacağı, böylelikle milyonlarca İnternet kullanıcısının güvenliği için önemli bir adım atılacağı belirtilen açıklamada, saldırıya uğrandığında özellikle ilk saniyelerde korumaya geçilmesinin çok önemli olduğu, böylelikle iş, veri ve itibar kayıplarının büyük ölçüde önlenebildiği vurgulandı.

siber-indigodergisiSaldırılarının etkisinin ilk saniyelerde azaltılmasının özellikle İnternet hizmeti sağlayan şirketler için kritik bir konu olduğuna dikkat çekilen açıklamada, saldırıların birkaç saniye içinde yüzlerce gigabit boyuta ulaşabildiği ve İnternet servis sağlayıcının ağı üzerinde önemli ikincil zararlara neden olabildiği belirtildi. 2014’te büyük boyutlu saldırılarda önemli artış yaşandığı, yalnızca 2014’ün üçüncü çeyreğinde dünyada saniyede 100 Gb’ın üzerine çıkan 130’dan fazla siber saldırı olduğu kaydedildi. Dünyadaki İnternet servis sağlayıcısı şirketlerin büyük çoğunluğunun kullanıcısı olduğu DDoS koruma çözümü Peakflow’un yeni sürümü olarak kullanıma sunulacak bu yeni teknoloji ile saldırıların bir saniyede algılanıp 30 saniyeden kısa süre içinde de etkisinin azaltılabileceği bildirildi.Etki azaltma erişimi saniyede 1 TB’ın üzerine çıkacak.

Arbor ayrıca Arbor CloudSM teknolojisi ile İnternet servis sağlayıcılarına saniyede 1 Tb’ın üzerinde “akıllı etki azaltma”ya erişim imkanı sunduğunu açıkladı. Büyük saldırılarla baş etmede İnternet hizmet sağlayıcısı şirketler için bir devrim niteliğinde olan bu çözüm, ayrıca hizmet sağlayıcıların kullanıcı taleplerini karşılamak için de bulut tabanlı DDoS güvenliğinin devreye sokmalarını sağlayacak. Arbor DDoS ve güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekip ve 7 / 24 Güvenlik İşlemleri Merkezi tarafından desteklenen bu hizmetler, gücünü Arbor’ın teknolojisi, ürünleri ve ATLAS araştırma altyapısından alıyor.


Her geçen gün yenilenen siber çalışmaları ve siber güvenlik merkezleri,  internet kullanıcılarına çözümler bulmaya devam ediyor…