Tiyatro Keyfi Ankara’da

Tiyatro Keyfi, 19 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında en çok ilgi çeken üç yapımıyla birden Akün Sahnesi’nde Ankara seyircisiyle buluşuyor.

tiyatro keyfi

Türkiye’de ilk kez sahneye konan ve Londra’da 10 sezondur kapalı gişe oynayan müthiş bir komedi, Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış. Tüm oyuncuları geçen sezonun, yılın en başarılı genç oyuncuları ödüllerini aldı. Üç cahil düzeyinde oyuncu, Shakespeare’in kadın – erkek, hayalet – cadı bütün karakterlerini oynamaya çalışıyor. Kemal Başar yönetti, Kemal Erdurak, Mesut Yılmaz ve Kerem Muslugil oynuyor.

Gençlerin sevdiği yapımlardan Behzat Ç. adlı televizyon dizisinin de senaryo yazarlarından olan Emrah Serbes’in çarpıcı öykülerinin sahnelendiği Öykülerden Oyunlar ise 1985’te kaybettiğimiz Savaş Başar’ın anısına yapıldı, seyircinin büyük ilgisini çekiyor. Günümüzün tiyatrosuna uygun olarak çağdaş bir yöntemle, sinema teknolojisinin olanakları da kullanılarak sahneleniyor. Tayfun Dinçer’in yönettiği eserde Hakkı Ergök ve Kemal Başar rol alıyor.


Tiyatro Keyfi‘nin provalarını ve prömiyerini Romanya’da yaptığı kukla formundaki Romeo ve Juliet ise 7 yaşından başlayarak herkes için; Shakespeare’in ölümsüz eserinin kukla versiyonundan küçükler kadar büyükler de keyif alıyor. Oyunu, alanında dünyanın en iyilerinden MC Ranin yönetti. Kuklaları Romen Valentin Codoiu tasarladı. Can Atilla’nın müziklerini yaptığı eserde Dilhan Aras, Cansu Ersoy ve Gülru Sinem Akkaya ile kuklalar birlikte oynuyor.

Tiyatro Keyfi  – Program:

19 Şubat Perşembe 20:00 – Öykülerden Oyunlar

20 Şubat Cuma 20:00 – Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış

21 Şubat Cumartesi 11:00 – Romeo ve Juliet

21 Şubat Cumartesi 15:00 – Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış

21 Şubat Cumartesi 20:00 – Öykülerden Oyunlar


22 Şubat Pazar 11:00 – Romeo ve Juliet

Ankara’da ilk kez sergilenecek olan oyunların biletleri Biletix ve Akün Sahnesi gişesinde…

Romeo ve Juliet biletleri

Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış biletleri

Öykülerden Oyunlar biletleri

tiyatro keyfiTiyatro Keyfi

Tiyatro Keyfi, dünya normlarında çağdaş tiyatro yapmak; Türkiye’de sergilenmemiş metinleri ortaya çıkarmak, yeni metinler üretmek, İstanbul’da bina salonlarının yanı sıra kentin farklı mekanlarında, parklarında, uygun açık alanlarda, önce Avrupa’da, sonra dünyanın her yerinde bu eserleri sergilemek ve farklı kültürler arasında iletişim sağlamak üzere Kemal Başar’ın sanat yönetmenliğinde kuruldu.

İlk prodüksiyonları Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış ve Rain Man’dir. Bu eserleri, Türkiye’de ilk kez sergilemektedir. Ayrıca konusunda dünyaca ünlü Rus ve Romen yönetmenlerle, büyükler ve çocuklar için ayrı ayrı, kukla eserlerinin gösterimi sağlanıyor.


Tiyatro Keyfi, süreç içinde tarih ve kültürümüzden ya da insanlığa yön vermiş önemli karakterlerden yola çıkan eserleri de üreterek dünyaya ihraç etmeyi önemli hedefleri arasında gösteriyor.