Mustafa Koç hayatını kaybetti

İlk müdahalesi Beykoz Devlet Hastanesi acilinde yapılan Mustafa Koç’a 45 dakika kalp masajı yapıldığı öğrenildi. Daha sonra helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevk edilen Mustafa Koç, Amerikan Hastanesi Başhekimi’nin açıklamasına göre hayatını kaybetti.

mustafa koç mustafa v koc hayatını kaybetti öldü vefat etti koç holding camiası

Mustafa Koç Kanlıca’daki yalısında sabah sporu yaparken kalp krizi geçirdi. Beykoz Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından, saat 10:10’da sıralarında helikopterle, Avrupa yakasında bulunan Amerikan Hastanesi’ne nakledildi. Hastaneden yapılan açıklamada, 55 yaşındaki Mustafa Koç’un 11:30 sıralarında hayatını kaybettiği duyuruldu.

İlk müdahalenin gerçekleştirildiği Beykoz Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Mustafa Koç’un hayatını kaybettiği iddiaları yalanlandı, hayati tehlikenin devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve korumasının yardımıyla ilk müdahale yapılmıştır. Saat 08:10 hastanemizin acil bölümüne alındı” denmişti.


Mustafa Koç 2002 yılında ABD’de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve by-pass ameliyatı olmuştu.

Koç Holding’den yapılan açıklamaya göre, merhum Mustafa Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii‘nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecektir.

Mustafa Koç kimdir?

1960 yılında dünyaya gelen, evli ve iki kız çocuğu babası olan Mustafa Vehbi Koç, 1984 yılında ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü.

Mustafa Koç, 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütüyordu. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi de olan Koç, aynı zamanda Genç Başkanlar Organizasyonu üyesiydi.


JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer alan Koç, aynı zamanda Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmişti.

Mustafa Koç’un ailesine, yakınlarına ve Koç Holding camiasına başsağlığı dileriz.