Art Expo New York’a katılacak tek Türk

Sanat dünyasının en önemli sergilerinden Art Expo New York 2016’ya Türkiye’den katılacak tek sanatçı, Amigdala’nın yaratıcısı Sonia Serpil Aslan oldu.

Art Expo New York'a katılacak tek Türk sonia serpil aslan

Geçen Aralık ayında Miami Art Fair’da eserleriyle yer alan sanatçı, 14 -17 Nisan tarihlerinde New York’ta düzenlenecek olan ‘Art Expo New York’ 2016’ya özgün eserleriyle kendi tarzını oluşturmuş genç sanatçı Sonia Serpil Aslan iki boyutlu desen çalışmaları ve etkileyici çocuk heykelleri ile katılacak ve Türkiye’yi temsil edecek tek Türk oldu.

“Amacım Türkiye’yi temsil etmek”

Ekim 2014 yılında açtığı kişisel sergisi ile kendisinden epeyce bahsedilen “Amigdala” serisinin yaratıcısı heykeltıraş sanatçısı Sonia Serpil Aslan, Türkiye’yi New York’daki sergi de temsil edecek Tek Türk olmanın gururunu yaşadığını belirterek, “Dünyada böyle önemli bir sanat oluşumunda sanatımı daha geniş kitlelere göstermek ve dolayısıyla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyor olmak gurur verici” dedi.


Art Expo New York'a katılacak tek Türk sonia serpil aslan

“Resim ve heykel sanatçının olmazsa olmazı”

4 tane iki boyutlu desen çalışması ve 3 heykel ile sergiye katılacağının altını çizen Aslan, “Resim, grafik, çizim ve heykelin hayatımdaki yeri çok farklı. Resim ve heykel benimle bütünleşen alanlar. Çizim salt resim ve heykelin alt yapısıdır ve bir sanatçının olmazsa olmazıdır” diye konuştu.

İlgili yazılar

Sanatçı Oya Şener’in ütopyası

İzmler: Modern Sanatı Anlamak


Sanatı öğretirken üreten üretirken öğretenler