42 Maslak Art!Space Gallery x-ist sanatçılarını konuk ediyor

Sanatseverleri 7/24 sanatla buluşturan 42 Maslak, Art!SPACE Gallery’de yepyeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 10 Mart – 8 Nisan 2016 tarihleri arasında x-ist sanatçıları Erkut Terliksiz, Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserlerinden oluşan özel seçki 42 Maslak Art!Space Gallery’de sergileniyor.

 42 Maslak Art!Space Gallery x-ist sanatçılarını konuk ediyor

Yaşam ve sanatı buluşturma hedefiyle yola çıkan 42 Maslak’ın galeri alanı Art!SPACE Gallery’de, x-ist sanatçılarından Erkut Terliksiz, Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserlerinden oluşan özel bir seçki sanatseverlerle buluşuyor. İki katlı mekanın bir katı Erkut Terliksiz’in çalışmalarına ayrılırken, bir katında Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserleri sergileniyor.

Buluntu malzemelerden sanata


Erkut Terliksiz’in masalsı anlatımı ve giderek soyutlaşan figür kullanımının hakim olduğu eserleri, kendisine ayrılan katta, solo bir sergi sunumu etkisiyle izleyicilerle buluşuyor. Son dönemlerinde deneysel malzeme kullanımına yoğunlaşan sanatçının, buluntu malzemelerle çalıştığı eserleri sergide yer alıyor.

Ekin Saçlıoğlu’nun hologram çalışmaları

Yaratıcı ve cesur malzeme kullanımıyla izleyiciyi her zaman şaşırtan Ekin Saçlıoğlu’nun “Seç – Sakla” (2015) sergisi Yeni Dünya ve Antikalar serisinden desen ve tabloları, “Çukur” (2012) sergisinde izleyicinin algısını yapay ve gerçek arasında ikilemde bırakan hologram çalışmaları sergide izleyiciyle buluşuyor.

Alternatif Portreler

Seda Hepsev’in kişisel deneyimleri ve gözlemlerine dayanarak, toplumsal ilişki formlarını, kadın – erkek, aile ya da kurumsal roller altında, mizahi bir dille irdeleyen tuval üzerine akrilik çalışmaları sergide yer alıyor.


Sergiler, söyleşiler ve özel etkinliklerle sanatı sürekli hayatın odak noktasında tutan 42 Maslak’taki bu özel sergi, 10 Mart – 8 Nisan 2016 tarihleri arasında 42 Maslak’ın galeri alanı Art!SPACE Gallery’de görülebilir.


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.