42 Maslak Art!Space Gallery x-ist sanatçılarını konuk ediyor

Sanatseverleri 7/24 sanatla buluşturan 42 Maslak, Art!SPACE Gallery’de yepyeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 10 Mart – 8 Nisan 2016 tarihleri arasında x-ist sanatçıları Erkut Terliksiz, Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserlerinden oluşan özel seçki 42 Maslak Art!Space Gallery’de sergileniyor.

 42 Maslak Art!Space Gallery x-ist sanatçılarını konuk ediyor

Yaşam ve sanatı buluşturma hedefiyle yola çıkan 42 Maslak’ın galeri alanı Art!SPACE Gallery’de, x-ist sanatçılarından Erkut Terliksiz, Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserlerinden oluşan özel bir seçki sanatseverlerle buluşuyor. İki katlı mekanın bir katı Erkut Terliksiz’in çalışmalarına ayrılırken, bir katında Ekin Saçlıoğlu ve Seda Hepsev’in eserleri sergileniyor.

Buluntu malzemelerden sanata


Erkut Terliksiz’in masalsı anlatımı ve giderek soyutlaşan figür kullanımının hakim olduğu eserleri, kendisine ayrılan katta, solo bir sergi sunumu etkisiyle izleyicilerle buluşuyor. Son dönemlerinde deneysel malzeme kullanımına yoğunlaşan sanatçının, buluntu malzemelerle çalıştığı eserleri sergide yer alıyor.

Ekin Saçlıoğlu’nun hologram çalışmaları

Yaratıcı ve cesur malzeme kullanımıyla izleyiciyi her zaman şaşırtan Ekin Saçlıoğlu’nun “Seç – Sakla” (2015) sergisi Yeni Dünya ve Antikalar serisinden desen ve tabloları, “Çukur” (2012) sergisinde izleyicinin algısını yapay ve gerçek arasında ikilemde bırakan hologram çalışmaları sergide izleyiciyle buluşuyor.

Alternatif Portreler

Seda Hepsev’in kişisel deneyimleri ve gözlemlerine dayanarak, toplumsal ilişki formlarını, kadın – erkek, aile ya da kurumsal roller altında, mizahi bir dille irdeleyen tuval üzerine akrilik çalışmaları sergide yer alıyor.


Sergiler, söyleşiler ve özel etkinliklerle sanatı sürekli hayatın odak noktasında tutan 42 Maslak’taki bu özel sergi, 10 Mart – 8 Nisan 2016 tarihleri arasında 42 Maslak’ın galeri alanı Art!SPACE Gallery’de görülebilir.