Brüksel Havalimanı’nda 2 patlama

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nda iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamada 11 kişinin öldüğü en az 25 kişinin yaralandığı iddia ediliyor. Yetkililer patlamanın bir terör saldırısı olmasından endişe ediyor.

belçika brüksel havalimanı patlama

Brüksel Havalimanı’nda çok şiddetli 2 patlama yaşandı. Patlamanın sebebinin bomba ya da başka bir şey olup olmadığı henüz bilinmiyor. Conflict News’e göre patlamada şu ana kadar 11 kişi hayatını kaybetti. En az 25 kişi de yaralandı. İlk patlamada en az 12 kişinin yaralandığı belirtilmişti. Patlamadan hemen önce silah seslerinin duyulması, terör ihtimalini yükseltiyor.

Belçika Havalimanı Apronu ve terminal binasında iki ayrı patlama

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airways’in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti.


Otel hastaneye çevrildi

Patlamanın ardından havalimanı karşısında bulunan otel, sahra hastanesine çevrildi. Yaralıların tedavisi burada yapılıyor.

Havalimanında bulunan yolcular ise güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı.

Belçika basınına göre, Zaventem Havalimanı’nda tüm uçuşlar durdurularak, iptal edildi.

Bir Türk uçağının yolculularıyla birlikte apronda olduğu ve uçak pistte ilerlerken patlamın olduğunu ve kalkış anındaki uçağın havalanmadan bekletidiği bildiriliyordu, son duruma göre uçak başka havalimanına yönlendirilecek ve oradan yola çıkacak diye bir bilgi verildi.


13 Kasım 2015’te meydana gelen ve 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan Paris saldırılarını gerçekleştiren Salah Abdeslam, gerçtiğimiz cuma günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de yakalanmıştı.