İndirim kodları artık picodi.com’da

Ülkemizde İndirimKodlarım adıyla faaliyet göstermekte olan Polonya merkezli International Coupons Türkiye ve dünya genelindeki faaliyetlerine bundan böyle picodi markası altında devam edeceğini duyurdu.

PICODI_2_

2016 yılı stratejilerini global çaptaki etkinliğini geliştirme politikası üzerine kurgulayan Krakov merkezli kupon yayıncısı, bu doğrultuda önemli bir karar alarak şu ana dek 26 ülkede farklı isimler altında hizmet veren indirim kuponu servislerini “picodi.com” alan adı altında tek bir çatı altında topladı. Polonya’nın global çapta başarıya ulaşmış en önemli startup’larından birisi olan şirket, geçtiğimiz aylarda Innovation Nest‘ten ciddi bir yatırım almış ve ilk önemli adım olarak dünya genelindeki bütün servislerinde, takipçilerinin indirim kodu arayışını daha rahat ve kolay hale getiren eş zamanlı bir arayüz güncellemesine gitmişti.

İndirim kodu nedir?

İndirim kodu, internetten alışveriş yaparken ödeme esnasında kullanarak belirli oranlarda indirimler kazanmanızı sağlayan harf veya sayılardan oluşan bir tür şifredir. Kampanyalı satış fiyatına sahip ürün alışverişlerinde ekstradan kazanç sağlamanızı ve bir manada tasarruf etmenizi sağlar. Kuponların sağladığı avantajlar, yürütülen satış politikalarına göre mağazan mağazaya farklılık gösterebilmektedir. İndirim kuponları,alt limitsiz şekilde tüm ürünlerde geçerli olabileceği gibi belli bir sepet tutarı limiti üzerinde yapılan alışverişlerde de indirim sağlayabilir. Buna ek olarak ücretsiz kargo ya da ikinci üründe indirim gibi daha detaylı kullanım alanları da olabilmektedir.PİCODİ’nin sağladığı avantajlar

Picodi, alışveriş esnasında aramakta olduğunuz indirim koduna daha çabuk ve kolay şekilde erşimenize olanak sağlayan bir internet sitesi. Kullanımı oldukça basit kupon takip araçlarıya favori mağazalarınızı takibe alarak bütün fırsatları yakından takip edebiliyorsunuz. Ya da alışveriş yaptığınız mağazaya benzer diğer mağazalarda kupon kodu olup olmadığını kontrol ederek ilginizi çeken ürünü daha ucuza almanızı sağlayacak kupon kodunu seçebiliyorsunuz. Picodi’yi cazip kılan en önemli nokta ise, kullanıcılarıyla tamamen ücretsiz şekilde paylaştığı özel indirim kodları. Bu özel kupon kodları sayesinde birçok farklı mağazada çok avantajlı fiyatlara alışveriş yapmanızı sağlıyor.

indirim-kodu

İndirim kuponlarının E-Ticaret sektörü için önemi


İndirim Kuponları online müşterinin satın alma kararlarında oldukça etkili rol oynaması ve yeni müşterilere erişim sağlayan çok yönlü bir kanal olması bakımından mağazalar için oldukça önemli bir mana taşıyor. Haliyle indirim kodu sektörüne yapılan Picodi gibi bu önemli dış yatırımların istikrarlı tanıtım ve satış araçlarına ihtiyaç duyan Türk online ticaret sektörü için uzun vadede oldukça olumlu sonuçlar doğuracağını öngörmek hiç de zor değil.