Vodafone İstanbul Yarı Maratonu 24 Nisan’da!

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 24 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’da gerçekleşecek. 21 kilometrelik parkurda gerçekleşecek koşuya 7500 sporcunun katılması bekleniyor.

vodafone istanbul yarı maratonu spor aş ibb 23 nisan'da tarihi yarımada yenikapı balat

7 bin 500 sporcu bekleniyor

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 24 Nisan Pazar sabahı Yenikapı miting alanında başlayıp Balat istikametinden dönüşle yine Yenikapı’da son bulacak 21 kilometrelik parkurda koşulacak. 7 bin 500 sporcunun katılması beklenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, katılımcılara Yarı Maraton, Çeyrek Maraton, Bayrak Yarışı, Masterlar, Business Maraton kategorilerinde yarışma fırsatı sunacak.

Elit atletler rekor için koşacak

Dünyanın en düz ve en hızlı parkurlarından birine sahip olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da elit atletlerin rekor mücadelesine sahne olacak. Erkeklerde Kenya’dan Leonard Patrick Komon, Leonard Kipkoech Langat, Evans Kiplagat, Kenneth Kipkemoi Kiprop, Titus Kipchumba Mbishei, Eritre’den Zersanay Tadesse ve Türkiye’den Ali Kaya; kadınlarda ise Etiyopya’dan Amane Gobena, Meskerem Assefa, Bahreyn’den Merima Mohammed, Kenya’dan Viola Chepchumba ve Ukrayna’dan Olena Burkovska dünya rekoru için koşacak.Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, şöyle konuştu:


“Organizasyonumuz, yarı maraton, çeyrek maraton, business maraton ve bayrak yarışı kategorilerinde gerçekleştirilecek. Yarı maratona katılım bu sene daha fazla olacak. Türk katılımcılarda da geçen seneye göre yüzde 25’lik artış var. Bu artışın bir mesaj verdiğini düşünüyoruz. Biz olimpiyatlara giden yolda çipli koşucuların artmasını planlıyoruz. Bununla beraber biz hem İstanbul Maratonu’na hem de yarı maratona destek veren bazı organizasyonlar yapıyoruz. Yarı maratonda bu yıl dünya rekortmeni atletler de koşacak. 21 kilometrede dünya rekortmeni Eritreli Zersenay Tadesse ile 10 ve 15 kilometre dünya rekortmeni Kenyalı Leonard Patrick Komon ilk defa aynı organizasyonda yarışacaklar. Bu çok önemli bir şey. İstanbul’da dünya rekorunun kırılması bizim hayalimizi süslüyor. Şimdiye kadar bir saatin altında bir derece alınmamıştı İstanbul parkurlarında. Bir saatin altında bir derecenin gelebileceğini düşünüyoruz. 2016 Rio Olimpiyatları’nda mücadele edecek milli atlet Ali Kaya da yarı maratonda koşacak. Ali Kaya’nın iyi bir derecesi var. Bizim parkurumuz hızlı ve düz bir parkur. Onun için Avrupa rekorunun gelebileceğini ümit ediyoruz. Bütün planlarımızı elit atletlerimizin daha rahat koşabileceği bir şekilde yapıyoruz. İstanbulluları hem yarışa katılmaya hem de yarışı izlemeye davet ediyoruz.”

Restoran Haftası: İstanbul’un tarihi sokaklarında lezzet turları

İstanbul’a yakın gezilecek 10 yer


 

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.