WWF Türkiye’den yaban hayvanlarına ilk yardım eğitimi

WWF Türkiye, yaban hayvanlarına ilk yardım konulu eğitim düzenliyor. “Yok olmadan: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi” başlıklı etkinlikler 5 Mayıs’ta İstanbul Modern’de!..

WWF Türkiye yaban hayvanlarına ilk yardım eğitimi

Doğayı yücelten ve çevresel farkındalığı gündeme getiren “YOK OLMADAN: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi” kapsamında İstanbul Modern, sivil toplum kuruluşlarıyla doğayla ilişkimize dair farklı bakış açıları ve yeni farkındalıklar öneren etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

WWF Türkiye’den yaban hayvanlarına ilk yardım eğitimi

WWF Türkiye Yaban Hayatı Danışmanı Ahmet Emre Kütükçü, “Yaban Hayvanlarına İlk Yardım Eğitimi” üzerine bir sunum gerçekleştirecek. Kütükçü, sunumunda doğada ya da kentte yaralı, hasta ya da öksüz bir yaban hayvanıyla karşılaşıldığında ne yapılması; hayvanları nasıl taşımamız, tutmamız, beslememiz ve onlara nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgiler paylaşacak. Sunumda, Kütükçü’nün daha önceki çalışmaları sırasında kurtardığı yaralı hayvanlardan örnekler ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar hakkında bilgiler de yer alıyor.


wwf türkiye ahmet emre kütükçü yaban hayvanlarına ilk yardım eğitimi

TEMA Vakfı ile Zeytin Üzerine Konuşmalar

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, zeytin ve zeytin ağacının doğadaki konumunun yanı sıra, kültürel tarihi hakkında bilgiler paylaşılacak. 1997’den bu yana ahşap tabutlar ve bitkilerle bir dizi çalışma yapan Yoko Ono’nun “Ex It” adlı çalışması, “YOK OLMADAN” sergisinde yer aldı. Ono’nun ahşap tabutların içine yerleştirerek sunduğu, barışın, yeniden dirilişin, ölümsüzlüğün simgesi kabul edilen zeytin ağaçları, sergi sonrasında TEMA Vakfı işbirliğiyle Ayvalık’ta toprağa ekildi.

TEMA Vakfı ile Zeytin Üzerine Konuşmalar istanbul modern sinema


5 Mayıs Perşembe günü Yaban Hayvanlarına İlk Yardım Eğitimi etkinliği saat 18.30’da, Zeytin Üzerine Konuşmalar etkinliği ise saat 19.30’da İstanbul Modern Sinema’da gerçekleşecek. Her iki etkinliğe de katılım ücretsiz.

Orman ve su varlıkları için harekete geçme çağrısı

Toprak Sergen: Halikarnas Balıkçısı’nın Manevi Torunu