Fenerbahçe Avrupa finaline gidiyor

Fenerbahçe, Basketbol THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde Avrupa’nın bir numaralı kupası hedefiyle ilk maçına çıktı. İspanyol Laboral Kutxa ile karşılaşan temsilcimiz Berlin Mercedes Arena’daki basketbol müsabakasını 72 – 72 ile uzatmaya götürdü. Uzatma bölümünde temsilcimiz 88 – 77 ile yenerek finale yükselerek CSKA Moskova’nın rakibi oldu.

Fenerbahçe Avrupa finaline gidiyor

Fenerbahçe 88 – 77 Laboral Kutxa

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen organizasyonda Sarı- Lacivertliler, zorlu rakibini 88 – 77 ile devirip finale yükseldi.

Fenerbahçe, Laboral Kutxa maçını kazanarak CSKA Moskova ile kupa için mücadele verecek.


Maça 13 – 0’lık seriyle başlayan Sarı- Lacivertliler, ilk çeyreği 23 – 15 önde kapadı.

İkinci çeyrekte Laboral Kutxa farkı eritmiş olsa da temsilcimiz Fenerbahçe, ilk yarıyı 41 – 40 önde bitirdi.

İlk yarıda Fenerbahçe’nin en skorer oyuncusu 8 sayı ile Ekpe Udoh olurken, Luigi Datome 7 sayı 4 ribaund, Bogdan Bogdanovic 7 sayı 3 asist ile devreyi tamamladı.

Laboral Kutxa’da ilk yarının en skorer isimleri 11 sayı 6 asistle oynayan Darius Adams ve 11 sayı 3 ribaund ile oynayan Ioannis Bourousis olurken, Kim Tillie devreyi 9 sayı 2 ribound ile tamamladı.

Büyük çekişme içersinde geçen üçüncü çeyreği Laboral Kutxa, Ioannis Bourousis’in son saniyede attığı 3 sayılık basketle 57 – 55 önde kapadı.

Karşılaşmanın son periyodunda İspanyol ekibi 66 – 59 ile farkı 7 sayıya kadar çıkardıysa da Sarı- Lacivertli temsilcimiz Kostas Sloukas’ın bitime 25 saniye kala bulduğu basketle maçı uzatmaya götürmeyi başardı.

Laboral Kutxa: Adams 19, Hanga 10, Bertans 2, Tillie 13, Planinic, Bourousis 22, James 6, Blazic 5, Ilimane Diop, Causeur

İlk çeyrek: 23 – 15 (Fenerbahçe)


İlk yarı: 41 – 40 (Fenerbahçe)

Üçüncü çeyrek: 57 – 55 (Laboral Kutxa)

Normal süre: 72 – 72

Fenerbahçe cephesi

1 –  Ortalamasının çok altındaki düşük şut yüzdesine rağmen finale kaldılar.

2 –  Sloukas’ın maçı uzatmaya götüren kritik basketi finalin de habercisiydi.

3 –  Avrupa’nın tozunu atan F.Bahçe, CSKA karşısında tarihin en kritik sınavında.

Laboral cephesi

1 –  Adams yine günündeydi. Maçın başından sonuna kadar Kutxa’yı sürükleyen isimdi.

2 –  Erken faul problemine rağmen müthiş işler yapan Bourousis, maçın sonunu getiremedi.


3 – Berlin’e bireysel yeteneklerinin performansıyla gelen Kutxa’nın beklenenden de dişli çıktığı görüldü.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.