2016 Yaz mevsiminde vizyona girecek filmler

Bu yaz tam 81 film vizyona girecek. Sinemaseverler neredeyse her gün salonlara koşacak. 18 filmlik özel vizyon takviminde klasiklerin yeni uyarlamaları, devam filmleri, eğlenceli animasyonlar, dram ve tarih kokan yapımlar ve yazın en çok beklenen tüm filmleri yer alıyor.

2016 Yaz mevsiminde vizyona girecek filmler

Yazın sinemaya gitmek genellikle ilk aklımıza gelen etkinlik değildir. Açık havada cıvıl cıvıl havanın keyfini çıkartmak isteriz, fakat kavurucu sıcaklar nedeniyle işler her zaman planladığımız gibi gitmez. İşte o zaman en yakındaki sinema salonu, vadettiği serin ortamı ve büyülü dünyası ile gerçek bir kurtarıcıdır. Üstelik bu yaz, art arda öyle filmler vizyona giriyor ki, kimi sinema aşıklarının neredeyse her gün salonlara koşacağına şüphe yok. Sinemia.com takipçileri için, bu yaz vizyona girecek tam 81 film içerisinden en çok beklenen 18’ini derledi.

Vizyondakiler: Aksiyon sevene X-Men, ailecek eğlence için Zootropolis


Yaz mevsimi, birbirinden iddialı yapımlar ile çok hızlı başladı. Bunlar içerisinde özellikle, Warcraft, X-Men: Apocalypse, Zootropolis: Hayvanlar Şehri ve Sihirbazlar Çetesi 2 büyük ilgi çekiyor ve halen sinemada izlenebiliyor.

Senden Önce Ben -17 Haziran

Jojo Moyes’in eleştirmenlerin övgüsünü toplamış en çok satan kitabına dayanan New Line Cinema ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures yapımı “Senden Önce Ben”in başrollerini Emilia Clarke (“Game of Thrones”) ve Sam Claflin (“The Hunger Games” filmleri) paylaşıyor.

Robinson Crusoe – 17 Haziran

Daniel Defoe’nun hiç eskimeyen klasiği, ilk kez üç boyutlu bir animasyon türünde sinemaya uyarlandı. Dünyanın en meşhur, en sevilen hikayesini bu kez keyifli ve eğlenceli bir başka açıdan, hayvanların gözünden izleyeceğiz.

Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden – 23 Haziran

Ezeli düşmanları Shredder’ın planlarını alt eden kaplumbağalar New York şehrini koruma görevini şimdi daha da deneyimli olarak sürdürüyor. Prison Brake’den William Fichtner, The Arrow rolüyle tanıdığımız Stephen Amell, Megan Fox ve Alessandra Ambrosio başrollerde.

Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit – 24 Haziran

1996’da vizyona girdiğinde büyük gürültü koparan Kurtuluş Günü’nün 20 yıl sonra gelen devam filmi, sinema salonunda aksiyon ve maceraya doymak isteyenlerle buluşuyor.

The BFG: The Big Friendly Giant – 1 Temmuz

Ünlü yazar Roald Dahl’ın sevilen çocuk kitabından beyazperdeye uyarlanan The BFG’nin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg dikkat çekiyor.

Tarzan Efsanesi – 8 Temmuz

Onurlu bir adam, sevdiği kadını korumak için, imkansızı gerçekleştirebilir. Tarzan Efsanesi, Edgar Rice Burroughs’un zamansız masalından uyarlanıyor.

Buz Devri 5 Büyük Çarpışma – 15 Temmuz


Küçük büyük herkesi kendine hayran bırakan serinin yeni filmi bu yaz bizi serinletmeye geliyor. Sizce Scrat, peşinden koştuğu meşe palamuduna bu sefer kavuşabilecek mi?

Jason Bourne – 29 Temmuz

Bourne film serisinden 2007’de çekilmiş olan Son Ültimatom’un devamı niteliğinde ve serinin beşinci filmi. Filmde Damon, Julia Stiles, Alicia Vikander, Tommy Lee Jones ve Vincent Cassel oynuyor.

Hayalet Avcıları (Ghostbusters) – 29 Temmuz

80’li yılların ikonik filmlerinden Ghostbusters’ın devam filmi. Acaba yeni avcılar da eskiler kadar çetin ceviz mi?

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı – 5 Ağustos

Sevilen animasyon filmi Çılgın Hırsız’ı yaratan ekip bu kez, her gün işe giderken evde bıraktığınız evcil hayvanlarınızın tüm gün içinde neler yaptığını vizyona taşıyor.

İntihar Timi – 12 Ağustos

DC Comics’in çizgi romanından uyarlanan filmde iyilik timsali süper kahramanlardan daha çok kötülerin bol olduğu bir anti kahraman hikayesi izleyeceğiz. Joker’den Harley Quinn’e, Batman’den Deadshot’a kadar birçok karakterin olduğu film yılın en iddialı yapımlarından.

Star Trek: Sonsuzluk – 26 Ağustos

Macera ve bilimkurgu türünün klasikleşmiş filmlerinden Star Trek, yeniden başlayan serinin üçüncü filmiyle vizyonda. Bu kez yönetmenlik koltuğunu Justin Lin devralıyor.

Hands Of Stone – 26 Ağustos

Efsanevi boksör Roberto Duran, 1968’de profesyonel olarak ringe ilk çıktığında henüz 16 yaşındaydı. Film, Duran ve onun efsane antrenörü Ray Archel arasındaki ilişki beyazperdeye taşınıyor. Archel rolüne ise Robert De Niro hayat veriyor.

Max Steel- 26 Ağustos


90’lar animasyon sineması estetiğiyle en son teknoloji bilimkurgu mahsullerinin görsel birikiminden faydalanan, grafik anlamda da oldukça ses getirecek bir film.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.