MEB’den müfredat değişikliği ve öğretmen ataması açıklaması

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları ve müfredat değişikliği ile ilgili merak edilenlere açıklık getirirken basında çıkan yanlış haberlere de tepki gösterdi. Yusuf Tekin, resmi Twitter hesabından gündeme dair merak edilen konulara açıklık getirdi.

MEB'den müfredat değişikliği ve öğretmen ataması açıklaması
MEB müsteşarı Yusuf Tekin’den müfredat değişikliği ve öğretmen ataması açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Ramazan Bayramı tatili sonrasında, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Yüzbinlerce öğretmenin merakla beklediği öğretmen ataması, eğitim ve öğretimde müfredat değişikliği ile ilgili merak edilen açıklamaları yaptı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Bayram tatili sonrası MEB olarak yoğun bir çalışma programına girdiklerini ifade ederek, MEB’i en çok yoran durumun, yazılı ve görsel basında ortaya çıkan yanlış haberler olduğunu söyledi.


Yusuf Tekin müfredat yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, bunun dışında çıkan bilgilerin doğru olmadığını ifade etti.

Müfredat değişikliği çalışmalarının STK’lar, İl genel müdürlükleri, aydınlar ve akademisyenlerle birlikte devam ettiğini söyledi. Yusuf Tekin, “Çalışmalar bitikten sonra TTKB süreci başlayacak. Bunun dışındaki hiçbir haber ve yoruma itibar edilmemesini özellikle istirham ederiz. 8. Bu konuda kamuoyu ile bakanlığımız iletişim kanallarında gerektiğinde açıklama yapılacaktır.” dedi.


Müsteşar Tekin’in açıklaması

“Herkese hayırlı günler, hayırlı haftalar. Bakanlık olarak, bayramı müteakip yoğun bir çalışma dönemine daha başladık. Bizi en çok yoran şeylerden biri, Bakanlık resmi haber kanallarından duyurulmayan, doğrulanmayan haberler. Bunlardan bir kısmı iyi niyetli ve beklentileri ifade etmekle birlikte, önemli bir kısmı da manipülatif haber ve yorumlar.

Suriyeliler, sınav sistemi, öğretmen atamaları vs. Son olarak müfredat değişiklikleri. Şunu açıkça söylemek lazım ki, müfredat yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Bunun dışındaki hiçbir bilgi doğru değil. İlgili genel müdürlükler öğretmenler, aydınlar, ilgili akademisyenler ve STK’lar ile iletişim halinde çalışmaya devam ediyor.


Çalışmalar bitikten sonra TTKB süreci başlayacak. Bunun dışındaki hiçbir haber ve yoruma itibar edilmemesini özellikle istirham ederiz. Bu konuda kamuoyu ile bakanlığımız iletişim kanallarında gerektiğinde açıklama yapılacaktır.”

Kaynak: Hürriyet

Atanmayı bekleyen 400 bin öğretmen ne halde?

Kağıt toplayıcı öğretmen adayı Ramazan Gezer