Başbakanlık Konutu’ndaki liderler zirvesinden “HDP’ye mesaj”

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Görüşme 3 saat sürdü. Başbakanlık kaynaklarından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “FETÖ ile mücadele sürecine ilişkin liderlere bilgi verildi” denildi. Irak ve Suriye’deki gelişmelerin de ele alındığı belirtilen görüşmede, “HDP, PKK ile arasına net bir mesafe koymalı” denildi. Görüşmede mini anayasa paketi de ele alındı.

Başbakanlık Konutu'ndaki liderler zirvesinden "HDP'ye mesaj"

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP liderleri Devlet Bahçeli, Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Saat 9.54’te önce Devlet Bahçeli konuta geldi ve ardından Kemal Kılıçdaroğlu Resmi Konuta geldi. Genel Başkanların görüşmesi yaklaşık üç saat sürdü.

Toplantıda, son dönemde artan terör olayları ele alındı. Toplantıda, ele alınacak önemli bir başlık da FETÖ ile mücadele kapsamında sürdürülen operasyonlar oldu.


Bu kapsamda alınabilecek tedbirler de detaylı bir şekilde masaya yatırıldı.

Üçlü görüşmeden “HDP’ye mesaj”

Başbakan Binali Yıldırım’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi 3 saat sürdü. Başbakanlık kaynaklarından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “HDP’nin adının terör örgütüyle beraber anılmaması için PKK terör örgütüne karşı net tavır alması gerektiği” ifade edildi. “FETÖ ile mücadele sürecine ilişkin liderlere bilgi verildi” denildi.

Irak ve Suriye’deki gelişmelerin de ele alındığı belirtilen görüşmede, “HDP, PKK ile arasına net bir mesafe koymalı” denildi.


Liderler zirvesinde, Türkiye’nin terörle mücadele süreci ele alındı. Irak ve Suriye’deki gelişmeler değerlendirildi. Ayrıca, Başbakan Yıldırım, FETÖ terör örgütüyle yapılan mücadelenin seyri ve atılan adımlar hakkında liderlere bilgi verdi.

Toplantıda görüşülen detaylar

Toplantıda görüşülen konulara ilişkin Başbakanlık’tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada “Başbakan Yıldırım’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinde “terörle mücadele süreci ele alındı” denildi.

Irak ve Suriye’deki gelişmeler değerlendirildiği belirtilen açıklamada Başbakan Yıldırım’ın, “Gülen cemaatiyle yapılan mücadelenin seyri ve atılan adımlar” konusunda liderlere bilgi verdiği öğrenildi.


Bunun dışında liderlerce Mini Anayasa paketi ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Görüşmede, HDP’nin adının terör örgütüyle beraber anılmaması için PKK terör örgütüne karşı net tavır alması gerektiği ifade edildi.

Washington Post: Gülen’in iade talebi darbe öncesiyle ilgili

İstanbul Emniyeti’nde büyük operasyon başlatıldı

İstanbul’daki tanklar şehir dışına taşınıyor