Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu, emekli maaşları ödenecek

Kurban Bayramı 2016 yılında 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Milyonların merakla beklediği “Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?” sorusuna Başbakanlık’tan resmi açıklama geldi. Bayram tatili 9 gün…

Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu, emekli maaşları ödenecek

16 Eylül, izinli sayıldı ve Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. SGK ve Bağ-Kur emeklilerine bayramdan önce maaşları ödenecek.

Başbakanlık Kurban Bayramı tatilinin memurlar için 9 gün olduğunu duyurdu. Başbakanlık açıklamasında, emekli maaş ödemelerinin de 8-9 Eylül’de yapılacağını duyurdu.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Başbakan Binali  Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün  izinli sayılmasına ilişkin genelgeyi imzaladı.


Bu doğrultuda, kurum yöneticilerince gerekli tedbirler alınarak  hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede  eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar,  Kurban Bayramı’nın ertesi günü olan (16 Eylül Cuma) tam gün idari izinli  sayılacaklar. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlenmiş oldu.

Emekli maaş ödemeleri bayramdan önce

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan  memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin Kurban Bayramı’ndan  önce yapılması için ilgili bakanlıklara talimat verdi.

Talimat üzerine maaş ödemelerinin 08-09 Eylül’de yapılması  kararlaştırıldı.


AA

Tarihi Yarımada: İstanbul’un tarihine unutulmaz yolculuk

Vincent Aboubakar: İstanbul Boğazı’nda Siyah Bir İnci

Tatiliniz kabusa dönüşmesin! Seyahat öncesinde yapılması gerekenler

Tatilde dikkat edilmesi gereken 8 beslenme önerisi

Tatile gidemedim neler yapabilirim?