Dünyanın en modern 5 oteli ile zamanda yolculuk

Bir sonraki otel konaklamanızın zamanda yolculuğa dönüşmesini ister misiniz? Cevabınız “Evet!” ise dünyanın en modern 5 otel listesi tam size göre…

Dünyanın en modern 5 oteli ile zamanda yolculuk

Robotlarla tanışın, roketle yolculuğa çıkın, yüz tanıma sistemiyle kapınızı açın, hayal gücünüze fazla mesai yaptırın! Sadece bir otele check-in yapmakla yetinmeyip başka bir çağa da check-in yapmak isterseniz, momondo’nun hazırladığı listeye göz atmanızda fayda var.

ABD – Valizlerinizi robota teslim edip, mekanik yatağa kurulabilirsiniz

New York’taki YOTEL’in eşiğinden adımını attığında, tasarımıyla lüks uçakları andıran fütüristik bir evrene girdiğinizi hissedeceksiniz. 24 saat hizmet veren self-servis check-in masalarında işini tamamladıktan sonra, valizini otelin robotu Yobot’a teslim edebilirsin. Odaların de teknolojik açıdan lobiden aşağı kalır yanı yok tabii. Mesela mekanik yatağınız, penceren dışarıyı izlemeniz için ideal pozisyonu bulmanıza yardımcı oluyor. iPod/MP3 bağlantı ünitelerinin de aralarında bulunduğu diğer teknolojik özellikleri ise saymaya bile gerek yok.


İspanya – Hayal gücünüz fazla mesai yapacak

Dünyanın en modern 5 oteli ispanya silken puerta america

İspanya’nın başkenti Madrid’teki Silken Puerta América Hotel’deki Space Club odaları, Pritzker ödüllü ünlü mimar Zaha Hadid’in imzasını taşıyor. Saf beyaz ve petrol siyahı olmak üzere iki seçeneğe sahip olan odaya girer girmez, kendinizi yatağa bırakıp pürüzsüz tavanı izlemeye dalın. Emin olun kendisi uzayda süzülüyormuş gibi hissedeceksiniz.

Hayal gücünüzün daha fazla mesai yapmasını istiyorsanız, otelin diğer katına geçip, yine Pritzker ödüllü bir mimar olan Jean Nouvel’in tasarladığı odada konaklayabilirsiniz. Zira bu oda, Tetris oyununu andıran mobilyaları ve ultra modern, interaktif tasarımıyla konuklarını duyusal bir yolculuğa çıkarıyor. Başka bir deyişle, hangi odasında kalırsanız kalın, Silken Puerta América sizi dış uzayda bir yolculuğa götürüyor.

Malezya: Dünyanın en konforlu konteyner oteli

Dünyanın en modern 5 oteli malezya capsule bycontainer

Malezya’daki Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı içerisinde yer alan Capsule by Container Hotel, en uç noktada konfor sağlayan konteynerlardan oluşuyor. Otelin lounge bölümü, kütüphanesi ve kapsül alanları havaalanı yakınında rahatça dinlenebilmeniz için özel olarak kurgulanmış. Minimal alanda kaliteli yaşam sürme anlamına gelen “kyosho jutaku” konseptiyle tasarlanmış otelde, 120 konteynere ek olarak havlular ve terliklere ek olarak ayakkabılarınızı koymak için bir bölme de kiralayabiliyorsunuz.


Singapur: Odanızda roketle yolculuğa çıkmak ister misiniz?

Dünyanın en modern 5 oteli singapur wanderlust

Singapur’un Little India semtindeki Wonderlust’a adım attığında, adeta iki dünyanın çarpışmasına şahit olacaksınız. Örneğin otelin ‘Pantone’ ve ‘Whimsical’ gibi isimlere sahip odalarında, kendinizi bir renk fırtınasının içinde bulacaksınız. ‘Space’ odasındaki dev roketteyse kendinizi kozmik bir kâşif gibi hissedeceksiniz. Odaların merkezine yerleştirilmiş buzlu camla çevrili dev duş ve banyoları da unutmayalım. Ayrıca internetten ayrı kalamayanlar, lobiden sınırsız internet bağlantısına sahip, şehir rehberi yüklü akıllı telefonları ödünç alabiliyor.

Japonya: Anahtar yerine yüz tanıma sistemi

Dünyanın en modern 5 oteli japan henna

Nagasaki’deki Hen-na Hotel, gelecekten gelmişe benziyor. Henn, Japonca’da “değişim” anlamına geliyor ve bu otel adını sahiden de hak ediyor. Check-in masasındaki çok dil bilen robot dinozorlar sizi şaşırttıysa, odanıza anahtarsız girmenizi sağlayan yüz tanıma sistemiyle tanışana kadar bekleyin. Ayrıca otel, duyarlı ve konforlu bir ortam yaratabilmek için güneş panelleri kullanıyor ve otelin de içinde bulunduğu Huis Ten Bosch tema parkını ziyaret etme imkanı sunuyor.

‘Dünyanın’ en ilginç 5 otel lobisi

Avrupa’nın en sıra dışı dört oteli!


‘Dünyanın’ en iyi 10 butik oteli (2016)


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.