CHP’nin ekran yüzü Sera Kadıgil gözaltına alındı

Son dönemde CHP’nin ekran yüzü olan ve anayasa değişikliğine sert muhalefet eden CHP Parti Meclisi üyesi avukat Sera Kadıgil gözaltına alındı.

CHP'nin ekran yüzü Sera Kadıgil gözaltına alındı

Sera Kadıgil adliyeye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a hakaret ettiği ididasıyla hakkında açılan bir başka davada ifade vermek için gelmişti.

CHP PM üyesi Saliha Sera Kadılgil hakkında, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle yakalanmasına yönelik gözaltı kararı çıkarıldı. Basın Suçları Bürosu savcılığı tarafından twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçlarından soruşturma başlatılan CHP PM üyesi Kadıgil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu, Necmeddin Bilal Erdoğan’a hakaret suçundan yargılandığı davada ifade vermek için geldiği Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda gözaltına alındı.


VIDEO – Sera Kadıgil, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında anayasa değişikliğini eleştirdi.

CHP’li vekillerden destek

Avukat Kadıgil duruşma salonundan çıktıktan sonra polislerin eşliğinde emniyete götürüldü. Bu arada CHPli vekil Selina Doğan da destek için adliyeye geldi.


Duruşma başlayana kadar polis gözetiminde bekleyen Kadıgil, duruşmada savunmasını yaptıktan sonra polisler tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Kadıgil’e destek olmak için CHP’li milletvekilleri Barış Yarkadaş, Selina Doğan ve Onursal Adıgüzel adliyeye gelirken, Kadıdil’in avukatlığını da  babası Engin Çelik Kadıgil yaptı.

VIDEO – Sera Kadıgil, Twitter’dan böyle seslenmişti

CHP’den açıklama


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan “Sera Kadıgil, çalışkan bir parti meclisi üyesidir, çalışkan bir avukattır. Son dönemde özellikle Anayasa değişikliği sürecinde televizyonlarda gösterdiği yüksek performans nedeniyle göz dolduran bir arkadaşımızdır. Konuşmaları sade, berrak net anlatımı ile Anayasa’ya niye karşı çıktığımızı çok rahat anlatıyordu. Karşısına çıkan akademisyenleri de hırpalayıp bir kenara koyabilecek yetenekte bir arkadaşımızdı. Son dönemdeki çıkışları göz doldurmuş ve iktidar kanadını korkutmuş olacak ki geçen hafta sonundan itibaren Sera Kadıgil için bir linç kampanyası başladı. 7 yıl öncesinde attığı twetler, parçalanarak montajlanarak, anlamlarından koparılarak servis edilmeye başlandı. Bunlardan dolayı hiçbir kaygımız korkumuz yok” dedi.

VIDEO – Sera Kadıgil, CNN Türk’te Şirin Payzın’ın programında tek adam yetkisini eleştirmişti

MHP tabanı Bahçeli’yi dinlemiyor; Ak Parti telaşta!