Azra Kohen’in son kitabı Aeden’e Hollywood ilgisi

İlk defa kitap yazan bir yazarın kitabı ‘bestseller’ olur mu? Hem de yalnızca bir tanesi de değil, hepsi… Azra Kohen’in son kitabı Aeden ile Hollywood ilgileniyor!

Azra Kohen'in son kitabı: 'Aeden'e Hollywood ilgisi

Azra Kohen’in ilkini 2013 yılında kaleme aldığı Fi, Çi, Pi isimli üçlemenin her biri seneler boyunca bestseller listelerinin ilk sırasında yerini aldı, halen de bestseller olarak listelerde.

Ardından üçlemenin Ay Yapım tarafından diziye çekileceği haberi basında yankı yarattı. Bu sırada Azra Kohen’in yeni kitabı ‘Aeden’ ise yayınlandığı günden beri ülke çapında bir numaraya yerleşerek raflara girerken, şöhreti Amerika’ya uzandı.


Ünlü prodüksiyon şirketi, Tristar Productions İngilizceye çevrilmek üzere olan Aeden’ın film hakkını satın almak istiyor.

Aeden

Psikolog Azra Kohen, son dönemin en çok konuşulan yazarlarından biri… Bilimi temel alan kitaplarıyla çok okunan ve konuşulan bir yazar oldu. Çok satan bir yazar olmanın belli bir formülü var mı? Four Seasons Hotel Bosphorus’ta basınla buluşan yazar bu soruların yanıtlarını verirken yeni kitabıyla ilgili bir Hollywood filmi projesinin de müjdesini verdi.

Azra Kohen, üçlemesinde 12 farklı karakteri 12 farklı psikolojik hastalık üzerinden şekillendirdi. Ona göre üçlemenin ve ardından yazdığı ‘Aeden’in başarısının sırrı; olay örgüleri arasında anlatılmak istenen hayatın gerçekleri.


“Hiçbir zaman kitap yazmak gibi bir hedefim yoktu. Kendime ‘yazar’ diyemem. Edindiğim bilgileri bir şekilde insanlara duyurmam gerekiyordu ve ben de yazmayı seçtim” diyen başarılı yazar, kitaplarını bestseller yapan asıl faktörün içerisindeki bilgiler olduğunu dile getiriyor.

Evet, yalnızca bir aşk romanından ibaret değil Fi, Çi, Pi ve Aeden. İçerisinde matematik de var fizik, biyoloji ve felsefe de var. Yazar, nasıl bir evrende yaşadığımızı makro boyutta bize gösterirken, yargılamanın en tehlikeli silah olduğunu anlatarak bilinçlenmemizi istiyor. Böylece okuyucular keyifli ve sürükleyici bir yolculuğa çıkarken aynı zamanda bilgileniyor.

Peki ya ulaşamadığı kitle? İşte tam da bu yüzden üçlemenin diziye çekilmesini kabul etmiş. “İnsanlık kocaman bir birlik olana kadar insan sayılmayız. Ya hep birlikte hepiz ya da hiç. Anlatmak istediğim bilgilerin çoğunluğa ulaşacağı yolları kullanmayı hedef edinen biri olarak dizinin internette ücretsiz yayınlanacak olması beni çok mutlu etti” diyor.

Azra Kohen’in sıradaki projesi Aeden için ünlü bir iş adamı aracılığı ile yazara film çekme teklifinde bulunan Tristar Productions Şirketi ile anlaşma sağlanmadı.


Görüşmelerin devam ettiği proje için İngilizcesinin dünyaya yayılmasını bekleyen Azra Kohen, sevenlerinin karşısında yakında Hollywood yapımı bir filmle çıkacak.

Tarihi okumak isteyenlere kitap önerileri


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.