Haytap yararına sahipsiz hayvanlar için “Yuva Beklerken” fotograf sergisi

Lucca, 14 Mart Salı günü Aslı Aybars ve Murat Esibatır’ın karelerinden oluşan “Yuva Beklerken” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Haytap yararına sahipsiz hayvanlar için: "Yuva Beklerken" fotograf Sergisi

Tüm geliri HAYTAP ile Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği yararına sahipsiz hayvanların bakım ve tedavisi için kullanılacak.

Elde edilecek gelirin tamamının sahipsiz hayvanlarının bakımı ve tedavisine bağışlanacağı, Aslı Aybars ve Murat Esibatır’ın “Yuva Beklerken” adlı fotoğraf sergisi 14 Mart tarihinde sizlerle buluşacak.


Hayvanların üzerinde sahipleri tarafından terkedilmenin yarattığı etki ve onların hiç ümitlerini kaybetmeden yeni yuva bekleme temaları üzerine kurgulanan sergi, HAYTAP desteği ile Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği yararına düzenleniyor.

Yuva Beklerken" fotograf Sergisi

Sergi, hayvan sahibi olmak isteyenlerin satın almak yerine, geçici hayvan bakım merkezlerinden sahiplenerek, terkedilmiş hayvanlara ikinci bir şans verilmesini amaçlanıyor.

Bu konuda farkındalık yaratmak ve sahiplendirmeyi özendirmek için hazırlanan sergi, 14 Mart günü Lucca’da hem sanatseverler, hem de hayvanseverler ile buluşacak.

Anatolia Hayvan Hastanesinin tedavi sponsorluğunda gerçekleşecek olan bu sergi 17.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

“Yuva Beklerken” adlı fotoğraf sergisinin tüm geliri HAYTAP’a

Haytap

Tarih: 14 Mart Salı


Saat: 17:00 – 20:00 arası

Adres: Lucca Cevdet Paşa Cad. no 51 Bebek / 0212 257 12 55

Detaylı Bilgi İçin: Unite İletişim Sezen Savaşgören 0533 581 54 77

Aslı Aybars Kimdir?

sahipsiz hayvanlar

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmaktadır. Mesleki çalışmaları dışındaki zamanının çoğunu, sahipsiz hayvanların yaşam koşullarına katkıda bulunmaya adayan sanatçı, 15 yıldır Ataşehir’deki Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde gönüllü olarak çalışmaktadır.

Aynı zamanda Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği üyesi olan sanatçı, fotoğraf tutkusu ve hayvan sevgisini birleştirerek, sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Moda Deniz Kulübü’nde gerçekleşen ilk sergisi ‘Patiler için Gezdim’ ile pek çok hayvanın tedavisi karşılanmıştır.

Murat Esibatır Kimdir?

1971 yılında İstanbul’da doğdu. Fotoğrafa olan ilgisi, hayatın yoğun trafiğine rağmen yolunu hep fotoğraf makinesiyle çakıştırdı.Uzun yıllardan beri deneysel fotoğrafçılık, çekim teknikleri ve özellikle yapay ışık kullanımı hakkında çalışmalar yaptı.


İlerleyen zaman içerisinde kendisini proje çalışmalarının içinde buldu ve en yumuşak deyimle aykırı fotoğraflar üretmeye yöneldi.Son dönem çalışmaları arasında; “Son Buluşmalar”, “Şehirden Yansıyanlar” ve “Kırılmalar” sayılabilir. Alışılagelmiş kapalı mekan çekim tekniklerini dış mekana taşıyarak yaratılan özel kurgular ile izleyiciyi başka dünyalara taşımayı hedeflemektedir.

Soğukta sokak hayvanları nasıl korunabilir?