Dolar ne kadar oldu?

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’de tutuklanmasının ardından dolar/TL 3.65’in üzerine çıktı. Bu sabah dolar ne kadar oldu?

Dolar ne kadar oldu?

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ABD’de tutuklandı, Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını ihlal etmek suçlamasıyla dün ABD’de tutuklanmasının ardından güne sert yükselişle 3.6550’nin üzerinde başladı.

Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL dün akşam 1800 saatlerinde 3.62 civarında işlem görüyordu. Bu verilere göre TL dolar karşısında dün akşamdan bu yana yüzde 1 değer kaybetti.

Atilla’nın tutuklanması ABD ile Türkiye arasında gerilim yaratan altın tüccarı Reza Zarrab’ın yargılanma sürecinin kapsamının genişlediğine de işaret etti.

Atilla, İran ve Türk vatandaşı Reza Zarrab ile işbirliği yaparak İran hükümeti ve ülkedeki diğer kurumlar adına ABD bankaları üzerinden yüz milyonlarca dolar tutarında yasa dışı işlem yapmakla suçlanıyor.

Atilla, bankacıların verdiği bilgiye göre Halkbank’ın planladığı dolar cinsi tahvil ihracı öncesi yatırımcılarla görüşmek için New York’ta bulunuyordu.

Dolar ne kadar oldu?

Yaşanan jeopolitik gelişmeler ve referandum öncesi piyasalar küresel tarafta ise Güney Afrika’ya ilişkin gelişmeleri ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu yıl kaç faiz artışı yapacağını izlemeye devam ediyor.

Küresel piyasalarda dolar, Fed’in bu yıl yapması öngörülen faiz artırımlarını destekleyen güçlü ABD ekonomik verilerinin etkisiyle son günlerde gördüğü dört buçuk ayın dip seviyelerinden uzaklaşıyor.

ABD Başkanı Trump’ın geçirmeye çalıştığı ilk büyük yasa tasarısını partisinden gerekli desteği toplayamayarak geri çekmesinin ardından bu hafta 98.858’e kadar gerileyerek 11 Kasım’dan bu yana en düşük seviyeyi gören dolar endeksi 99.751’e yükseldi.

Özel sektörün dış borcu artarak 218 Milyar dolara ulaştı