1 milyon Gmail ve Yahoo mail hesabı satışa çıktı!

Yahoo Mail ve Gmail servislerine ait kullanıcı bilgilerinin bulunduğu 1 milyonun üzerinde veri, Deep Web üzerinden satışa sunuldu.

1 milyon Gmail ve Yahoo mail hesabı satışa çıktı!

Hacklenen 1 milyon Gmail ve Yahoo Mail hesapları satışa çıktı

İnternet kullanıcılarının en çok korktuğu durumlardan bir tanesi olan bilgi hırsızlığı olan hesapların çalınması yakın zamanda büyük bir hacker ya da hacker grubu tarafından gerçekleştirildi. İnternette kullanıcı bilgilerinin çalınması gibi durumlarla sıkça karşılaşıyor olsak da bu çapta bir bilgi hırsızlığı ilklerden olma özelliği taşıyor.

Hacker tarafından elde edilen hesaplara ne olduğunu anlayacağımız bir olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. SunTzu853 isimli bir hacker, toplam bir milyonu aşkın Google ve Yahoo hesabını Deep Web üzerinden belli bir Bitcoin karşılığında satışa sundu.


Şifrenizi değiştirmenizde fayda var!


Bu 1 milyonun üstündeki hesabın gerçek olmadığı söylense de iddialara göre bazı Deep Web kullanıcıları hesapların gerçek olduğunu doğrulamayı başarmışlar. Ayrıca yine belirtilene göre bu bilgiler arasında yıllar önce çalınan hesaplar da bulunuyor. Hemen şifrenizi değiştirerek ve giriş ayarlarınızı güçlendirerek önlem alabilirsiniz!

Video: Amerikalılar Türkiye hakkında ne biliyor?

Bahçeli’den Sinan Oğan’a saldırıyla ilgili şok yorum