Video: Amerikalılar Türkiye hakkında ne biliyor?

Amerikalılar Türkiye hakkında ne biliyor? Kult America isimli meşhur YouTube kanalı, Philadelphia sokaklarlarında dolaşarak Amerikan vatandaşlarının Türkiye ile ilgili bilgilerini test etti. İşte şaşırtıcı sonuçlar… (Not: Türkçesi için altyazı butonuna tıklayabilirsiniz.)

Ryan Socash ve Levent Gültan‘ın birlikte yönettikleri meşhur Youtube kanalı Kult America, bu sefer Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensilvanya eyaletinde bulunan Philadelphia kenti sokaklarını gezerek Türkiye hakkında rastgele sorular sordu.

Türkiye’nin coğrafi konumu; hangi kıtada olduğundan en meşhur şehrine, bayrağından diline, Pensilvanya’da yaşayan Fethullah Gülen’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birçok soru sordu. Amerikalıların verdiği yanıtlar şaşırtıcı oldu. Türkiye’nin demokrasiden vazgeçmemesi temennisinde bulunanlardan, “Donald Trump’ın 4 yıllık yönetimi boyunca ABD’ye gelmeyin” diyenlere kadar çok ilginç yorumlar geldi.


Ryan Socash - Kult America
Ryan Socash – Kult America

Ryan Socash, Kult America isimli kanalını şöyle anlatıyor:


“Avrupa Lültürü’ne aşık olmam 15 yıl önce Chicago’dan Krakow’a seyahatimle başladı. Saplantım ise 2006 yılında kalıcı olarak yerleştiğim Polonya’da vatandaşlık almamla devam etti. Yıllar geçtikçe yeni ülkem hakkında ne kadar çok şey öğrendiğimi gördüğümde, aslında daha da yabancı olduğumu fark ettim. Esasen, Slav insanların karmaşıklığı, cevaplardan çok daha fazla soru doğurarak beni büyülemeye devam etti. Her Salı, bir Amerikan göçmeninin gözünden Avrupa’yı tecrübe etmek için Kult America‘yı takip edebilirsiniz.”

ABD için İncirlik neden vazgeçilmez bir üs?

İki eğitimcimizin Amerika izlenimleri