Video: Amerikalılar Türkiye hakkında ne biliyor?

Amerikalılar Türkiye hakkında ne biliyor? Kult America isimli meşhur YouTube kanalı, Philadelphia sokaklarlarında dolaşarak Amerikan vatandaşlarının Türkiye ile ilgili bilgilerini test etti. İşte şaşırtıcı sonuçlar… (Not: Türkçesi için altyazı butonuna tıklayabilirsiniz.)

Ryan Socash ve Levent Gültan‘ın birlikte yönettikleri meşhur Youtube kanalı Kult America, bu sefer Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensilvanya eyaletinde bulunan Philadelphia kenti sokaklarını gezerek Türkiye hakkında rastgele sorular sordu.

Türkiye’nin coğrafi konumu; hangi kıtada olduğundan en meşhur şehrine, bayrağından diline, Pensilvanya’da yaşayan Fethullah Gülen’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birçok soru sordu. Amerikalıların verdiği yanıtlar şaşırtıcı oldu. Türkiye’nin demokrasiden vazgeçmemesi temennisinde bulunanlardan, “Donald Trump’ın 4 yıllık yönetimi boyunca ABD’ye gelmeyin” diyenlere kadar çok ilginç yorumlar geldi.


Ryan Socash - Kult America
Ryan Socash – Kult America

Ryan Socash, Kult America isimli kanalını şöyle anlatıyor:


“Avrupa Lültürü’ne aşık olmam 15 yıl önce Chicago’dan Krakow’a seyahatimle başladı. Saplantım ise 2006 yılında kalıcı olarak yerleştiğim Polonya’da vatandaşlık almamla devam etti. Yıllar geçtikçe yeni ülkem hakkında ne kadar çok şey öğrendiğimi gördüğümde, aslında daha da yabancı olduğumu fark ettim. Esasen, Slav insanların karmaşıklığı, cevaplardan çok daha fazla soru doğurarak beni büyülemeye devam etti. Her Salı, bir Amerikan göçmeninin gözünden Avrupa’yı tecrübe etmek için Kult America‘yı takip edebilirsiniz.”

ABD için İncirlik neden vazgeçilmez bir üs?

İki eğitimcimizin Amerika izlenimleri


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.