Bahçeli’den Sinan Oğan’a saldırıyla ilgili şok yorum

Devlet Bahçeli’den Sinan Oğan’a yapılan saldırıyla ilgili şok yorum geldi. Bahçeli, “Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz” açıklamasında bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz cumartesi günü MHP’den ihracı istenen Sinan Oğan’a  yönelik saldırı hakkında konuştu. Bahçeli grup toplantısı sonrası gazeteciler tarafından yöneltilen “Sinan Oğan’a yönelik bir saldırı oldu ne diyeceksiniz?” şeklindeki soruya “Neresini değerlendireyim. Bir kişi kürsüyü yıkıyor. Kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz. Anlaşıldı mı…” yanıtını verdi.

Sinan Oğan kürsüde konuşurken saldırıya uğramıştı

Geçtiğimiz yıl Bahçeli’ye karşı genel başkan adaylığını açıklayan ve sonrasında MHP’den ihracı istenen Oğan,  Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Türkiye’nin Gündemi’ konulu konferansa katılmıştı.


Sinan Oğan kürsüde konuşurken saldırıya uğramıştı

Konuşması sırasında Oğan’ın üzerine bir kişi koşmuş ve kürsüyü devirmişti. Olaya ilişkin açıklama yapan Oğan, kendisine yönelik fiziksel bir saldırı olmadığını,
şahsın sadece kürsüyü devirdiğini belirtmişti. Saldırgan şahıs ise daha sonra gözaltına alınmıştı.

İşte Sinan Oğan’a yapılan saldırı anı görüntüleri:

Konuşmasına kaldığı yerden devam etmişti

Saldırgan, etkisiz hale getirildikten sonra güvenlik güçlerine teslim edildi. Olaydan kısa bir süre sonra devrilen kürsü yerine konuldu ve Oğan konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

Oğan, saldırı sonrasında Balgat’a dolaylı gönderme yaparak şunları söyledi: “Bu genç arkadakışımızı kandırıp buraya gönderenler partimize zarar veriyor” dedi.


Sinan Oğan’ın saldırıyla ilgili açıklaması

Konferansın ardından olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Sinan Oğan, “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Avrupa’da salonum iptal edildi diye 2 gündür veryansın ediyor. Biz İstanbul’un göbeğinde ilim yuvası üniversitede sırf Hayır dediğimiz için saldırıya uğruyoruz. İktidardan tek bir geçmiş olsun mesajı dahi yok. Yarattığınız Türkiye ile övünüyor musunuz? Ülkü Ocaklılar kimsenin tetikçisi değildir. Bu olayın tekrarı halinde bu kandırılmış gencecik çocuklara bir şey olması halinde bu olayların sorumlusu bugünkü saldırıda olduğu gibi en tepedeki azmettericidir” dedi.

Kendisine fiziksel bir müdahalenin olmadığını belirten Oğan, “Kürsüyü devirdi” dedi.

Meral Akşener tepki gösterdi

Oğan’a yapılan saldırıya MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’den tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Akşener, “Sn Sinan Oğan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.Referandumda evet diyenlere herşey mübah,hayır deme hakkını kullanana saldırı” ifadelerini kullandı.

Koray Aydın’dan tepki

Konuşma esnasında Oğan’a yapılan saldırıya bir tepki de MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın’dan geldi. Twitter hesabından sert bir çıkış yapan Aydın, “Sayın Dr. Sinan Oğan, referandum süreciyle alakalı fikirlerini beyan ederken, ülküdaşlık hukukuna yakışmayan bir harekete maruz kalmıştır. Sayın Sinan Oğan’a geçmiş olsun diyor, yaşanan olayı kınıyorum. Ülkücüler birbirlerini sevmek ve birbirlerine saygı duymak zorundadır. Ülkücüleri, başını çekmedikleri ucube bir sistem için, ülküdaşlarına saldırtanları ülkücü vicdan ve tarih asla affetmeyecektir” paylaşımında bulundu.

Ümit Özdağ da sert tepki gösterdi


Oğan’a yapılan saldırıya MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’dan da çok sert tepki geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, “Sinan Oğan’a yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum. Erdoğan’ı başkan yapmak için AKP’den fazla çalışmaya ülkücülük milliyetçilik denilemez” ifadelerini kullandı.

Ülkücüler bozkurtlar Bahçeli’ye karşı birleşin!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.