Hikayemin adı Kırmızı – Gizem Serra Sözen

İndigo Dergisi yazarı Gizem Serra Sözen’in yeni kitabı “Hikayemin adı Kırmızı” Ceres Yayınları’ndan çıktı.

Hikayemin adı Kırmızı - Gizem Serra Sözen

Hikayemin adı Kırmızı. Aşk gibi… Aşkta da acı tatlı her şey kırmızı renginde. Yeter ki cesurca yolculuğuna çık…

21 Mart Dünya Şiir Günü’nde Pera Müzesi‘nde lansmanı gerçekleşen “Hikayemin adı Kırmızı” adlı kitabın yazarı Gizem Serra Sözen bir kırmızının hikayesinde tangonun ayak izlerinde altı yıl önce kendi hikayesini keşfetmek için çıktığı cesur yolculuğu anlatıyor.

Bu yolculukta hayata dair acı tatlı birçok tesadüf, deneyim, hatta sürprizlerle ışıklı bir yola yürürken bir beyazın kırmızısında yüreğinden damlayan kanlarla bu hikayenin ismini verdiğini söylüyor. Hikayesinin adı o yüzden kırmızı, aşk gibi… Aşkta da acı tatlı her şey kırmızının renginde, yeter ki cesurca yolculuğuna çık diyerek şu sözleriyle bizlere aşkın önce kendini bir keşif yolculuğu olduğunu şu sözleriyle anlatıyor:


“Ben sadece aşkı istemiştim oysaki aşk yazdırdı yine hikayemi… Beni istiyorsan önce güvenli limanları terk etmelisin dedi… Aşkın gözün özgürlüğü görünce peşi sıra gittim arkasından… Gördüm ki aşk ve özgürlük yine tek bir kelime ve üç harfmiş… Aşk özgürlüğü kapsıyordu içinde ve özgürlüğün başka adıydı aşk… Bu yüzden aşka sevdalılar önce özgürlüğe vurulurlardı sonra da kendi gerçeklerini aramak için kendilerini yolda bulurlardı…”


Hikayemin adı Kırmızı’da durdu…

(Tanıtım Bülteninden)

Yoklukla varlık arasında geçen bir zaman…
Saniyeleri tutmak zor, ellerinden kayıp giden bir yıldız sanki an…
Hayal perdesi içinde bir varmış, bir yokmuş gibi ayak izlerini gerçek sandığımız bir ilüzyon sanki zaman…
Yolculuk hep kişiye özel…
En çok da duygular, düşünceler, hatıralarla hep kendine boyanan…
Kendi yazdığım bir filmin sahnesinde anıları zihnimde yaşatırken, sevdiklerim mavinin en güzel tonuyla son danslarını ettiler…
Başka bir sabaha, başka bir güneşe doğmak üzere gittiler…
Şimdi onlara en çok aşkın rengi mavidir yakışan…
Bana da yeni yalan zamanları kırmızıya boyamak…
Ve tüm bu hikayeyi şehrin ışıklarında maviyle buluşturmak…
Şimdi tüm sokakları yeşile boyamak sonra tüm zamanlardan çalıp kırmızıda durdurmak istiyorum…
Ben sevdiklerimi bu yüzden siyahın matemiyle değil, aşkın mavisinde renklere boyadım…
Şimdi ışıkları aç…
Şehrin ışıkları az önce maviyle buluştu…
Hikayemin Adı Kırmızı’da durdu…

Hikayemin adı Kırmızı - Gizem Serra Sözen ceres yayınları


Yazar: Gizem Serra Sözen
Yayınevi: Ceres Yayınları
İlk Baskı Yılı : 2017
Sayfa Sayısı : 232
Online sipariş: D&R.com.tr


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.