Tatil planını hala yapmamış olanlara 4 öneri

Ramazan Bayramı için henüz plan yapmadıysanız, işte size Avrupa’da birbirinden özel 4 tatil önerisi…

Tatil planını hala yapmamış olanlara 4 öneri

Avrupa ülkeleri, kültür ve sanat merkezi kentleri, sevimli ortaçağ kasabaları, bozulmamış mimarisi ve eşsiz doğal güzellikleriyle halen gezginlerin en popüler destinasyonları arasında yer alıyor.

Kathar Şövalyelerinin diyarı

Kathar

Bayram tatili için ilk önerimiz, Güney Fransa. 12. yüzyılda Katolik Kilisesi’ne karşı çıkışlarıyla bilinen Katharların topraklarındaki rotanız üzerinde, bu inancın doğduğu Albi ve Carcassonne kentleri, kıtanın en büyük havacılık merkezi “pembe şehir” Toulouse ve en önemli hac merkezlerinden Lourdes yer alıyor. Fransa’nın en önemli suyolu Midi Kanalı’nda keyifli bir tekne gezisi de cabası…


Baltık başkentleri

Baltık

İkinci rotamızda, efsanelerle zenginleşen bir tarihe tanıklık eden dört Baltık başkenti var: Finlandiya-Estonya-Letonya-Litvanya hattındaki gezimiz, bir liman kenti ve kültür merkezi olan Helsinki, ortaçağ havası taş döşeli sokaklarında solunan Tallinn, mükemmel bir yeşil dekora kondurulmuş gibi duran Riga ve kayıp bir krallığa ev sahipliği yapan Vilnius’u kapsıyor.

İskandinavya

Danimarka

Tek programda birden fazla ülkeyi keşfetmek isteyenler için bir öneri daha: İsveç-Norveç-Danimarka. Doğayla tarihin buluştuğu İskandinav coğrafyasındaki bu gezide, sadece çok yönlü kültürel birikimleriyle başkentler Oslo, Stockholm ve Kopenhag’ın enerjilerini değil, büyüleyici oluşumlar olan fiyortların görkemini de hissedeceksiniz.

Buzun ve ateşin dansı İzlanda

İzlanda


Bayramda rotasını daha da kuzeye yöneltmek isteyenler için son önerimiz, yeryüzünün en el değmemiş ve vahşi yörelerinden biri olan İzlanda. Doğa izlenimleriyle dolu buOeconomica® gezisi, aktif volkanlar, buzullar, fiyortlar, ayın yüzeyini andıran kraterler, gayzerler ve Avrupa’nın en güçlü çavlanlarıyla tam bir doğa şöleni… Amerika ve Avrupa kıtalarının kırılma noktasında yer alan İzlanda’da benzersiz bir maceraya hazır olun!

Romantik bir ‘tatil’ için gidebileceğiniz aşk rotaları