Airbus A380 Plus: Dünyanın en büyük yolcu uçağı

933 yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 Plus 23 Haziran’da Paris Air Show’da sergilenecek.

Airbus A380 Plus: Dünyanın en büyük yolcu uçağı

23 Haziran’da kapılarını açacak Paris Air Show’da sergilenecek modeller belli olmaya başladı. Fuarda en çok dikkat çeken uçaklardan biri Airbus’ın A 380 Plus’ı olacak. Dünyanın en büyük yolcu uçağı olacak A380 Plus’ın A380 uçaklarına göre yüzde 4 daha az yakıt tüketeceği belirtiliyor.

dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 Plus 23 Haziran'da Paris Air Show

Yolcu kapasitesi hava yolu şirketinin tercihine göre belirleniyor

Uçağın yeni kıvrık kanatlarının boyu 4.7 metre olacak. A380 üst katta 315 alt katta 538 olmak üzere toplam 853 yolcu kapasitesine sahip. Uçağa en çok yolcu alan havayolu ise 615 yolcu ile Fly Emirates oldu.


dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 Plus 23 Haziran'da Paris Air Show


Airbus A380 Plus hava yolu şirketlerine 933 yolcuya kadar müşteri alma imkanı sunuyor. Mevcut piyasada hava yolları 497 ila 575 yolcu arası bir müşteriyi uçaklarına alıyorlar.

dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 Plus 23 Haziran'da Paris Air Show dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 Plus 23 Haziran'da Paris Air Show Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? İşte tüyolar


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.