Canı sıkılıp ateş edince sokakta oynayan çocukları vurdu

Erzurum’da evinde otururken havalı tabancayla pencereden ateş eden 27 yaşındaki Ömer Murat A. sokakta oyun oynayan 4 yaşındaki Sümeyye B. ile 6 yaşındaki İkra K.’yı sırtından vurdu. Çocuklar hastanede tedavi görürken, gözaltına alınan Ömer Murat A.’nın savunması kan dondurdu.

Canı sıkılıp ateş edince sokakta oynayan çocukları vurdu

Olay, 19 Haziran günü saat 18.30 sıralarında Erzurum’un merkez Palandöken ilçesi Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Evinde iftar saatini bekleyen Ömer Murat A., apartmanın dördüncü katındaki evinin penceresini açtı ve kendisine ait havalı tabancayla sokaktaki kola şişesine ateş etti. Hedefi tutturamayan Ömer Murat A., karşı apartmanın önünde oynayan Sümeyye B. ve İkra K.’yı yaraladı.

Vurulduğunu anlamayan ve annelerinin atletlerindeki kanı görmesiyle durumları fark edilen 2 çocuk, ambulansla Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Burada yapılan kontrolde çocukların sırtlarından vurulduğu anlaşıldı. İkra K. ameliyata alındı ve vücudundaki tek saçma çıkarıldı. Sümeyye Boz ise hastanede müşahade altına alındı.


ömer murat sümeyye ikra erzurum havalı tabanca saçma kurşun

Polise bilgi verilmesi üzerine, yaralı çocuklar ile tanıkların ifadeleri alındı. Olay yerinde inceleme ve araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, çocukların oturduğu apartmanın karşısında oturan ve bu tür silahlar kullandığı belirlenen Ömer Murat A.’yı gözaltına aldı.

Ömer Murat A., “İftar saati canım sıkıldı. Tabanca ile ateş edesim geldi. Sokakta duvarın üstünde kola şişesi duruyordu. Bir el ateş ettim vuramadım sonra bir el daha ataş ettim şişeyi vurdum. Bu arada bahçenin içinde çocukları gördüm ama ben onlara ateş etmedim. Benim avcılık belgem var silah da benim üzerime kayıtlı” diye konuştu.


ömer murat sümeyye ikra erzurum havalı tabanca saçma kurşun
Canı sıkılıp penceresinden kola tenekesine ateş ederek sokakta oynayan çocukları vuran Ömer A.’nın havalı tabancası tek saçma atıyor.

Serbest bırakıldı

İkametinde bulunan ve olayda kullandığı değerlendirilen havalı tabanca ve 2 kutu saçma ile birlikte gözaltına alınan Ömer Murat A., adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.
Apartmanın arka bahçesinde oynarken aniden belinin çok ağrıdığına dikkati çekten İkra K. “Cezası neyse onu çekmesini istiyorum” derken babası Hüseyin K. komşuları Sümeyye’nin vurulduğunu öğrenince, olaydan yaklaşık 1.5 saat sonra kızını hastaneye götürdüklerini bildirdi.

ömer murat sümeyye ikra erzurum havalı tabanca saçma kurşun

Hüseyin K. şunları söyledi: “Fark etmesek kızım belki sakat kalabilirdi. Olay kaza değil. Bu adam çocukların sesinden mi rahatsız olmuş. Çünkü orada çocuklar kalabalık bir şeklide oyun oynuyorlar. Vuran kişinin ifadesini okudum. Canı sıkılmış, iftara doğruymuş. Çöpün yanında şişeyi görmüş ateş etmiş. Bir av tüfeği alayım, canım sıkıldıkça bir yerlere sıkayım. Kızım belinden değil de yarım santim farklı yerinden vurulsaydı, felç olabilirdi. Biz başına ya da göğsüne değmediği için şükür ediyoruz. Cezası neyse çeksin.”

ömer murat a erzurum sümeyye ikra

“Kızım 2 yıl kurşunla dolaşacak”


Sümeyye’nin babası 41 yaşındaki Selami Boz ise “Karşı binadan ateş ediyor kızıma. Annesi beni aradı hemen hastaneye götürdüm. Kızım ameliyat yapmadılar. İçeride kurşun geziyormuş. 2 yıl sonraya bıraktılar. Vuran şahsı serbest bırakmışlar. Biz şikayetçiyiz. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Şükürler olsun ki başına kalbine rast gelmemiş. Komşumun çocuğuna da aynı şekilde” diye konuştu. (CNN Türk)

Şort saldırganı Ercan Kızılateş tutuksuz yargılanacak