Las Vegas saldırı anı görüntüleri (Video)

Las Vegas’ta gerçekleşen bir festivale düzenlenen silahlı saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti. 100’den fazla yaralı var. Saldırgan otelin 32. katından kalabalığın üzerine ağır silahla ateş açtı. Saldırıda 250 mermi kullanıldı.

ABD’nin Las Vegas kentinde Route 91 Harvest isimli müzik festivalinde düzenlenen silahlı saldırıda 20 kişinin öldüğü ve 100’den fazla kişinin yaralandığını açıkladı. ABD basını, saldırganın bir ‘bölge sakini’ olduğunu açıkladı. Saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında arkadaşını bulmaya çalışıyor. 

Ölenler arasında polis memurları da olabileceği belirtiliyor. Yaralanan 2 polis de hastaneye kaldırıldı. Görgü tanıklarının yukarıdan ateş açıldığını belirtmesi üzerine saldırganın Mandalay Bay Oteli’nin 32. katında tespit edildi.


Saldırgan polis tarafından vuruldu

Otelin 29. katından sonrasını boşaltan polisin saldırganı vurarak öldürdüğüne işaret eden Las Vegas Polis Departmanı Şefi Joseph Lombardo, saldırganın bölge sakini olduğuna kaydetti.  Lombardo, “Saldırganın tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz.” diye konuştu.

Bu arada polis, saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında arkadaşını bulmaya çalışıyor. Lombardo, saldırgana ait iki aracın bulunması için kent sakinlerinden yardım istedi.

Saldırı nedeniyle bir süre kapatılan Las Vegas McCarran Havaalanı, kısmen uçuşlara açıldı.

ABD’nin Las Vegas kentinde otellerin bulunduğu alanda düzenlenen bir müzik festivalinde en az bir kişinin ateş açması sonucu 20 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla kişi yaralandı.

Las Vegas saldırı anı görüntüleri

Bir hastane sözcüsü, hastaneye kaldırılanlardan en az 14’ünün durumunun kritik olduğunu açıkladı. Sözcü, yaralıların hepsinde kurşun yarası olduğunu söyledi.


Las Vegas saldırı anı görüntüleri

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otomatik silah sesleri duyuluyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görülüyor.

Yetkililer, saldırı sonrası Las Vegas’ın bazı yerlerine girişleri kapattı.

Las Vegas saldırı anı görüntüleri

Mandalay Bay Oteli’nin 32’nci katından 250 mermi

Reuters haber ajansı, silahlı bir kişinin ilk etapta Mandalay Bay Resort isimli otelin 32’inci katında güvenlik görevlileri ve polise ateş açtığını duyurdu. Los Angeles polisi, saldırıyı bir kişinin düzenlediğini ve en az 250 mermi kullandığını açıkladı.

Las Vegas polisi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir şüphelinin vurularak ele geçirildiğini doğruluyoruz. Aktif araştırmalarımız sürdüğü için sahil şeridinden uzak durmaya özen gösteriniz” denildi.

Las Vegas'ta müzik festivaline saldırı: 2 ölü ve çok sayıda yaralı var

Polisten paylaşım yapmayın uyarısı


Polis, insanların saldırının gerçekleştiği bölgeden kaçınması gerektiğini duyurdu. Bölgede bulunanlardan olaya ilişkin sosyal medya paylaşımı yapmamalarını talep etti. Polisin açıklamasında, hava yoluyla yola çıkacaklar da, Las Vegas havalimanına yönelik bazı uçuşların başka havalimanlarına yönlendirildiği, bu nedenle havalimanına gitmeden önce uçuşlarını kontrol etmeleri de istendi.

Las Vegas saldırı anı görüntüleri Las Vegas saldırı anı görüntüleri

Las Vegas'ta müzik festivaline saldırı: 2 ölü ve çok sayıda yaralı var

Las Vegas’ta müzik festivaline saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var