Erdoğan ile Trump telefon görüşmesinde 3 detay!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı’nın Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafta 3 detay dikkat çekti!

Erdoğan ile Trump telefon görüşmesinde 3 detay!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından, “Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik” notunun yer aldığı paylaşımda fotoğraf da eklendi. Söz konusu fotoğrafta, Beştepe’deki çalışma ofisinden yapılan görüşmede Erdoğan’ın yanında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı. Erdoğan’ın görüşme yaptığı odada bulunan Osmanlı sancağı, Külliye önünde yapılan 15 Temmuz Şehitler Abidesi maketi ile Altay tankının maketi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı ofisi iki lider arasında Suriye, Soçi zirvesi ve ikili ilişkiler konusunda fikir alışverişi olduğunu belirtti. İlerleyen saatlerde görüşmeye ilişkin yazılı açıklama da yapılacak.


İşte Cumhurbaşkanı’nın makam odasındaki 3 detay:

İşte Cumhurbaşkanı'nın makam odasındaki 3 detay:
Altay tankının maketi
İşte Cumhurbaşkanı'nın makam odasındaki 3 detay:
Osmanlı sancağı
İşte Cumhurbaşkanı'nın makam odasındaki 3 detay:
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yapılan 15 Temmuz Şehitler Abidesi maketi

Donald Trump tweet atmıştı

ABD Başkanı Donald Trump, bugün görüşmeden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğine yönelik tweet atmıştı. Trump ilk tweet’inde; “Bu sabah, Orta Doğu’da bana miras bırakılan karmaşık duruma barış getirmeye ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşuyor olacağım. Hepsini halledeceğim ancak bu 6 trilyon dolara ve hayatlara mal olan bir hata. En başından beri oraya girmemeliydik” ifadesini kullandı.

Donald Trump tweet erdogan turkey

Trump, Orta Doğu’da kaybedilen hayatların ve 6 trilyon doların telafisi olmadığını ancak bunun üstesinden geleceğini söyleyerek; bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu politikasını isim vermeden eleştirdi. Trump attığı ikinci tweet’te ise Türkiye ile yapacağı görüşmenin ardından Tiger Woods ve Dustin Johnson ile Trump National Golf Klübü’nde golf oynayacağını söyledi.


Telefon görüşmesi sonrası Erdoğan’dan mesaj

Görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından fotoğraf paylaştı. “Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik” diye yazdı. Fotoğrafta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşme sırasında masasında bulunan dokümanları incelediği görüldü.

Erdoğan ile Trump telefon görüşmesinde 3 detay!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamdi Kılıç da fotoğraf karesinde yer aldı.


Fotoğrafta, çalışma odasında bulunan Çanakkale Savaşı sırasında son erine kadar şehit düşen 57. Alay’ın sancağı dikkat çekti.

Black Friday şok indirimler: Türkiye’de en iyi indirimler hangi mağazalarda?