Oyun içinde oyun: Cihan Demirdaş

Cihan Demirdaş’ın kaleme aldığı “Oyun içinde Oyun” isimli kitap, 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü yaşanmadan önce paralel yapının ülke içerisindeki faaliyetlerini, devlet kurumlarına nüfuz ederek nasıl siyaset üretildiğini roman tadında anlatıyor.

Oyun içinde oyun: Cihan Demirdaş ikinci adam yayınları

İkinci Adam Yayınları’ndan çıkan “Oyun içinde Oyun” bugüne kadar piyasaya çıkan kitaplar arasında, konuyu ele alış bakımından oldukça farklı. Piyasada benzerlerine göre inceleme ya da araştırma üzerine yazılmış bir kitap değil. Tamamen karakterlerin yaratıldığı, bir hikayenin var olduğu ve okuyucuyu şaşırtacağı gibi belki de şaşkına çevirecek bir türü var.

Yazılı ve görsel medyaya yansıyan tüm iddialar başarılı şekilde analiz edilerek, hayal gücünün de etkisiyle ortaya sürükleyici bir kitap çıkmış.


Tanıtım bülteninden:

İstanbul’un finans merkezi olacağı öngörülen bölgedeki gayrimenkulleri toplamaya başlayan ve bu amaç uğruna korkunç planlar yapan şaibeli bir şirket. Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı komiserlerinden Behçet, yıllar önce emniyetteki görevinden ayrılmak zorunda bırakılan meslektaşının yardım çağrısı ile kendisini tahmin edemeyeceği bir soruşturmanın ortasında bulur.

Soruşturma derinleştikçe bunun sıradan bir olay olmadığını, Devlet’in içine sızan paralel yapının kurumlara nasıl nüfus edip, siyaset ürettiğini öğrenecek ve meşru hükümet ile küresel güçlerin kuklası konumundaki paralel yapılanma arasındaki savaşta bir taraf seçmek zorunda kalacak. Bu kitabın kaleme alınmasında 15 Temmuz 2016 tarihi ve sonrasında gündeme gelen iddialar, gazete haberleri, televizyon programları referans alınarak yazıldığı için ‘bu kitapta anlatılanlar tamamen hayal ürünü değildir’ cümlesi özellikle vurgulanmıştır.

Kitapta dikkat çeken bazı sorular da mevcut:

1- Aselsan mühendislerinin sır intiharlarının arkasındaki gerçek ne?

2- Aselsan mühendislerinin buluşu nasıl Amerikalıların eline geçti?


3- Işık evlerinin misyonu neydi?

4- Rus uçağının düşürülmesinin arkasındaki gerçek ne?

5- Paralel yapı kurumlara nüfuz edip nasıl siyaset üretti?

Bu ve benzer daha birçok sorunun cevabını merak ediyorsanız Oyun İçinde Oyun tüm kitapçılarda ve online satışta.

Online sipariş için: D&R.com.tr

Oyun içinde oyun: Cihan Demirdaş

Cihan Demirdaş kimdir?


İndigo Dergisi yazarı da olan Cihan Demirdaş, İnsan Kaynakları, İletişim, Eğitimler, Girişimcilik, Kariyer ve İş Dünyası ile ilgili makaleler yazmaktadır. Ayrıca reklam yazarlığı da yapmaktadır. Yazar hakkında detaylı bilgi: cihandemirdas.com

Deli Gaffar: Türkiye’yi en iyi yorumlayan yazar