ZARA mağazaları Türkiye’den çekiliyor mu?

Bünyesinde Zara, Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho ve Bershka gibi birçok ünlü marka barındıran Inditex grubu, Türkiye’deki mağazalarını kapatıyor mu? Fatih Altaylı, bugünkü yazısında İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markası Zara’nın Türkiye pazarından çekileceği yönündeki duyumlarına dikkat çekti. Inditex grubundan açıklama gecikmedi.

ZARA mağazaları Türkiye'den çekiliyor mu? Yanıt geldi!

ZARA mağazaları Türkiye’den çekiliyor iddiası

Gazete Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İspanyol Inditex’in Türkiye’deki Zara mağazalarını kapatma kararı aldığını yazdı. Altaylı, bugünkü yazısında “Bye Bye Zara” başlığı ile yazdığı yazısında Zara’nın tüm mağazalarını kapatacağına ve sadece online satış yapacağı iddialarını gündeme getirdi.

Inditex grubundan açıklama

İspanyol hazır giyim devi Zara’nın “Türkiye’deki mağazalarını kapatacağı ve ülkeden çıkacağı” yönündeki iddialarla ilgili yetkilerden açıklama geldi. Zara’nın “Türkiye’deki mağazalarını kapatacağı ve ülkeden çıkacağı” yönündeki iddialar bazı basın yayın kuruluşlarında yer alırken, Zara yetkilileri bu iddiaları kesin bir dil ile reddetti.


zara mağazaları türkiye

“Türkiye’deki mağazalarını kapatmayacaklarını ve ülkeden çıkma gibi bir planlarının kesinlikle olmadığını” belirten yetkililer, şimdiye kadar olduğu gibi aynı şekilde faaliyetlerine devam edeceklerinin altını çizdi.

20 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor

Dünya giyim devi 1998’den bu yana Türkiye’de Inditex Grup bünyesinde faaliyet gösteriyor. Grubun bünyesinde Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho ve Bershka gibi birçok ünlü marka da yer alıyor.

zara mağazaları istanbul ankara izmir

Fatih Altaylı gündeme getirmişti

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın, Zara’nın Türkiye pazarından çekileceğini yazdığı yazısında şu ifadeler yer almıştı:

“Ürünleri pek kaliteli olmasa da, bırakın yılları bir sezon boyu giyilecek türde olmasa da Zara, dünya modasında önemli bir oyuncu.


Hızla değişen moda akımlarına, erişilebilir moda kavramıyla herkesi ortak edebilen bir tekstil, daha doğrusu bir “lojistik” firması.

Dünya çapında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerde toplam 6 bini aşkın mağazası var.

Ve bu dünya devi Zara, Türkiye’den çıkma kararı almış.”

inditex grubu markaları zara stradivarius oysho massimo dutti

“Tüm mağazaları kapatılacak, sadece online satış yapacak”

Altaylı, yazısında aynı zamanda Zara’nın Türkiye’deki tüm mağazalarını kapatacağını ve yalnızca internet üzerinden satış yapacağını belirtti.


Altaylı, yazısındaki ilgili kısımda “Tüm mağazalarını kapatacak ve Türkiye’de sadece online satış yapacakmış. Daha önce de böyle dedikodular çıkmış, ancak Türkiye’den çıkmamıştı. Ancak bu kez bana bu bilgiyi veren, Türkiye’nin en önemli tekstil üreticilerinden biri. Her ne kadar bu kararın gerekçesi “yüksek kiralar nedeniyle aşırı maliyetler” olarak gösterilse de ben pek de öyle düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Mango ve Zara’dan kıyafet alırken bu etikete dikkat!