Erdoğan’dan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi çıkışı: Kumpas var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili konuştu; “Derbide yaşanan olaylarda futbol teröründen de öte, bir kumpas var. Bu olayları birileri organize etti” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi yorumu: Kumpas var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, erken seçim süreci ile ilgili soruya “Manifestomuzu İstanbul Kongresi’nde açıklayacağız. Ülkemizin ihtiyacı olan birlik beraberliği biz Cumhur ittifakı ile gösterdik.  Çalışmalarımızı bu kararlılıkla yürüteceğiz. MHP’de bizim yaptığımız gibi çalışmalarını yapıyorlar.” diye yanıt verdi.

“Açık söylüyorum bir kumpas var”

Erdoğan, çıkan olaylar sonucunda yarım kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili soruya da yanıt verdi. “Bu konu bizi üzdü. İstanbul’a indiğim anda şahit oldum.” diyen Cumhurbaşkanı şöyle konuştu:“Bu futbol teröründen öte de bir şey. Bir kumpas da var. Hep korner köşelerinde oldu. 4 korner köşesinde. Her şey yolunda gidiyor. Orada çakmaf falan atıyorlar. Böyle bir şey olamaz ki, Şenol hocamın başına gelen olay. O Tolga’da yanlışın içine girmemiş olsaydı. Şenol hocayı da aradım, Fikret Başkanı da, Aziz Başkanı da aradım. Hepsi müştekiler, şikayetçiler. TFF neler çıkaracak bakalım. Gençlik Spor Bakanlığı ile biz de üzerine gideceğiz. En çok üzüldüğümde şu, hanımların kızların gitmesini isteyişimizin nedeni fair playdi. Olay tam tersine döndü, yenilir yutulur bir şey değil. Bakalım federasyon ne gibi çalışmalar yapacak.”

Ekmeleddin İhsanoğlu 24 Haziran’da Erdoğan’a oy verecek!