Erdoğan’dan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi çıkışı: Kumpas var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili konuştu; “Derbide yaşanan olaylarda futbol teröründen de öte, bir kumpas var. Bu olayları birileri organize etti” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi yorumu: Kumpas var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, erken seçim süreci ile ilgili soruya “Manifestomuzu İstanbul Kongresi’nde açıklayacağız. Ülkemizin ihtiyacı olan birlik beraberliği biz Cumhur ittifakı ile gösterdik.  Çalışmalarımızı bu kararlılıkla yürüteceğiz. MHP’de bizim yaptığımız gibi çalışmalarını yapıyorlar.” diye yanıt verdi.

“Açık söylüyorum bir kumpas var”

Erdoğan, çıkan olaylar sonucunda yarım kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili soruya da yanıt verdi. “Bu konu bizi üzdü. İstanbul’a indiğim anda şahit oldum.” diyen Cumhurbaşkanı şöyle konuştu:“Bu futbol teröründen öte de bir şey. Bir kumpas da var. Hep korner köşelerinde oldu. 4 korner köşesinde. Her şey yolunda gidiyor. Orada çakmaf falan atıyorlar. Böyle bir şey olamaz ki, Şenol hocamın başına gelen olay. O Tolga’da yanlışın içine girmemiş olsaydı. Şenol hocayı da aradım, Fikret Başkanı da, Aziz Başkanı da aradım. Hepsi müştekiler, şikayetçiler. TFF neler çıkaracak bakalım. Gençlik Spor Bakanlığı ile biz de üzerine gideceğiz. En çok üzüldüğümde şu, hanımların kızların gitmesini isteyişimizin nedeni fair playdi. Olay tam tersine döndü, yenilir yutulur bir şey değil. Bakalım federasyon ne gibi çalışmalar yapacak.”

Ekmeleddin İhsanoğlu 24 Haziran’da Erdoğan’a oy verecek!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.