Ana akım haber siteleri TAMAM trendini görmedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milletimiz ‘tamam’ derse kenara çekiliriz” sözleri üzerine Twitter’da TAMAM paylaşımı Türkiye’de ve dünyada gün boyunca en çok konuşulan bir numaralı trend oldu. Ancak ana akım medya haber siteleri 1,5 milyon kez paylaşılan harekete yer vermedi.

Ana akım medya haber siteleri TAMAM'ı görmedi!

Twitter kullanıcılarının, Erdoğan’ın sözlerini alıntılayarak attığı ‘T A M A M’ mesajları sadece Türkiye’de değil, dünyada da en çok konuşulan başlıklar listesinde birinci sıraya yükseldi. Akşam saatlerinde ise ‘#ERDOĞANileDEVAM’ adıyla yeni bir etiket oluştu ve Twitter’da ‘Türkiye Gündemi listesine’ girdi. ‘#ERDOĞANileDEVAM’ın bu listede ikinci sıraya yerleşti.

Hürriyet yer vermedi:

hürriyet tamam twitter yer vermedi

TRT yer vermedi:

trt haber tamam yer vermedi

Anadolu Ajansı yer vermedi:

Anadolu Ajansı yer vermedi tamam

Haber Türk yer vermedi:

haber türk haberturk tamam twitter yer vermedi

NTV yer vermedi:

ntv tamam twitter yer vermedi

CNN Türk yer vermedi:

cnn türk cnnturk tamam twitter yer vermedi

Milliyet yer vermedi:

Milliyet yer vermedi tamam

Ne olmuştu?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugünkü grup toplantısında “Tek bir dertleri var o da Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak. Şayet bir gün milletimiz ‘Tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” demişti.


İYİ Parti lideri Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Saadet Partisi lideri ve partinin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Twitter’dan Erdoğan’a yanıt verdi:


‘TAMAM’, şu anda Twitter’da 1,5 milyon tweet alarak hem Türkiye’de hem de en çok konuşulan konular listesinde dünyada zirvede yer aldı.

İyi Parti kurucularından Mehmet Aslan’a silahlı saldırı