İyi Parti kurucularından Mehmet Aslan’a silahlı saldırı

İyi Parti’nin kurucu üyeleri arasında yer alan Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan’ın oğlu Mehmet Aslan’ın Beykoz’daki evi silahlı saldırıya uğradı.

iyi parti kurucularından Mehmet Aslan silahlı saldırı

Saldırı anında Aslan’ın evde olmadığı öğrenilirken, olayın daha önce gerçekleştiği bilgisi alındı.

Geçtiğimiz Pazar günü İyi Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’nın, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüten standına yönelik gerçekleşen bıçaklı saldırıda 5 kişi yaralanmıştı.

İddialara göre, İyi Parti kurucu üyesi Mehmet Aslan Beykoz’daki evine gittiğinde şok yaşadı. Evine silahlı saldırı düzenlendiğini gören Aslan polise haber verdi. Olay yerinde giden polis ekipleri çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler motosikletli bir saldırgan tarafından gerçekleştirildiğini belirledi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Mehmet Aslan kimdir?

Oynadığı dizilerle adını duyuran ve bir dönem MHP’den de siyasete atılan Mehmet Aslan, bu kez İyi Parti’nin kurucuları arasında yer alıyor.

fahrettin aslan'ın oğlu mehmet aslan kimdir

Mehmet Aslan, 29 Nisan 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk oyuncu ve siyasetçidir. Türkiye’de “Gazinocular Kralı” olarak bilinen Fahrettin Aslan’ın en küçük oğlu olan Aslan, çocukluk yıllarını Türkiye’de geçirdikten sonra 10 yaşında Paris’e gönderilmiştir. İlkokul eğitimi esnasında Fransızcasını bir hayli geliştirmiş, sosyal hayatını düzene sokmuş ve herkes tarafından sevilip bilinen bir öğrenci olmuştur.

Lise eğitiminin sonuna kadar Paris’te kalan Mehmet Aslan, üniversite için Boston Üniversitesi’ne kayıt olmuştur. Ancak 2002’de Boston Üniversitesi’nden Yeditepe Üniversitesi’ne geçiş yaparak Türkiye’ye gelmiştir. Babasını karaciğer rahatsızlığı sebebiyle kaybeden Aslan, Türkiye’de birçok dizide rol almıştır. Show TV’de uzunca bir süre yayında kalan Doktorlar dizisindeki Burak Kuzey rolüyle televizyonda tanınan bir isim olmuştur. Ardından Nefes Nefese ve Maçolar adlı dizilerde rol alan Mehmet Aslan, Sinem Kobal ile başrollerini paylaştığı Ayakta Kal adlı sinema filmindeki Ali Yıldız rolüyle oldukça beğeni toplamıştır. MHP’den siyasete atılan Mehmet Aslan şimdi Meral Akşener’in İyi Partisi’nin kurucuları arasında yer alıyor.

Bağcılar’da İyi Parti standına yapılan saldırıda 5 kişi yaralanmıştı

6 Mayıs’ta İyi Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’nın, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüten standı silahlı ve bıçaklı saldırıya uğramış, 5 kişi yaralanmıştı.

Saldırının, İyi Parti standının hemen karşısında yer alan MHP standının yanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi. Olayın İyi Parti Bağcılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit’in standa gelmesiyle başladığı bildirilirken, saldırıda silah ve bıçakların kullanıldığı öğrenildi.

Erdoğan: Milletimiz tamam derse kenara çekiliriz