CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Kemal Kılıçdaroğlu ve parti merkez yönetimine istifa çağrısı yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Parti Meclisi kararıyla ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 41 yıl sonra Elazığ’dan çıkarmayı başardığı ilk milletvekili olan Gürsel Erol, parti yönetimi ve Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısının ardından CHP Parti Meclisi kararıyla ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Karar oy çokluğu ile alındı.

Oturma eylemi yapacağını açıklamış, kararından vazgeçmişti

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’de başlayan tartışmalar devam ederken, CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlatacağını ilan eden Elazığ Milletvekili Erol, vazgeçtiğini açıklamıştı.


Erol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, atadan, dededen bu yana CHP’li olduğunu, böyle yaşadığını, böyle de öleceğini söyledi.


Gürsel Erol’un Twitter’dan yaptığı açıklamalar:

24 Haziran seçim sonuçlarının hem kendisinde hem de tüm CHP seçmenlerinde umutsuzluğa ve hayal kırıklığına neden olduğunu aktaran Erol, şu ifadeleri kullandı:

Gürsel Erol’un açıklaması:

​”Sorumluları istifaya davet yönündeki demokratik talebim, Cumhuriyet Halk Partisinin özgürlükçü ve düşünceye saygı duyan geleneğine uygun bir talep olarak değerlendirilmelidir. Bizim bilgimiz ve ilgimiz dışında, aynı amaç uğruna omuz omuza yürüyen partililerimizin karşı karşıya gelmemesi, kamuoyunda partimizin tartışılır hale getirilmemesi için eylem kararımızdan vazgeçiyoruz. Bu çağrımıza duyarlı davranan ve eylem kararımıza destek vermek isteyen partililerimizden buluşamayacağımızdan dolayı özür diler, daha güzel günlerde tekrar birlikte olacağımızı belirtmek isterim.”


​Erol, CHP’nin bugün ihtiyaç duyduğu sağduyunun, koltuk siyaseti yerine iktidar olmaya yönelik dava adamlığı siyaseti olduğunu anlatarak, siyasi çalışmalarına ve Elazığ’da seçim sonuçlarına yönelik teşekkür gezilerine devam edeceğini ifade etti.

CHP’li Aksünger: Seçim gecesi sistem çalışmadı, tüm veriler AA ve YSK’dan geldi