Erzurum ve Rize’de seçim hilesi iddiası: Şok görüntüler

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimi için oy verme işlemi sürüyor. Ancak yurdun dört bir yanından tartışma yaratacak görüntüler geliyor. Erzurum, Şanlıurfa Suruç ve Diyarbakır’dan tartışma yaratan şok görüntüler…

Erzurum ve Rize seçim hilesi iddiası: Şok görüntüler

Sözcü’nün haberine göre Erzurum’dan gönderildiği iddia edilen görüntülerde boş oy pusulalarına Erdoğan ve AK Parti lehine oy kullanıldığı görülüyor. Vatandaş tarafından kayda alınan vahim iddiayla ilgili ise henüz resmi bir makamdan açıklama yapılmadı
Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin yapıldığı şu anlarda Erzurum’da kaydedildiği iddia edilen bir görüntü herkesi şoke etti.

Vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedilen videoda; sandık görevlisi olduğu tahmin edilen birkaç kişi tarafından Cumhurbaşkanı adaylarının bulunduğu pusulada Erdoğan’a, ittifakların bulunduğu pusulada ise AK Parti’ye mühür basılıp, oyların zarflara konulduğu görülüyor.


Erzurum’dan şok görüntüler:

Rize’den seçim hilesi görüntüleri:

Rize’nin Çayeli ilçesinde açık oy kullanıldığı iddia edilen görüntüler tartışma yarattı.

Şanlıurfa’da müşahitler dövülerek toplu oy kullanıldı

Suruç’ta yaşananlarla ilgili ilk açıklama CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den geldi. Şanlıurfa’da müşahitlerin sandıkların olduğu okullara girişinin engellendiğini, sabah erken gidip okullara giren müşahitlerin ise darp edilerek sandık başından uzaklaştırıldıklarını açıkladı. Sandık güvenliği için CHP tarafından Şanlıurfa’da görevlendirilen Emir, müşahitlere yönelik darp ve tehditler nedeniyle, başta Şanlıurfa Merkez’e bağlı Eyyübiye ve Halliye köyleri olmak üzere pek çok köyde müşahitleri geri çekmek zorunda kaldıklarını sözlerine ekledi.


Suruç’ta havaya ateş açılarak durdurulan otomobilde 4 çuval oy pusulası ele geçti

suruç şanlıurfa urfa seçim hilesi
Ali LEYLAK – Ömer ŞULUL / Suruç (Şanlıurfa), (Demirören Haber Ajansı)

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde polisin havaya ateş açarak durdurduğu otomobilde, okullara götürülmek üzere önceden mühürlendiği ileri sürülen 4 çuval oy pusulası ele geçti. Otomobildeki 3 kişi gözaltına alındı.

suruç şanlıurfa urfa seçim hilesi

Suruç’ta polis havaya ateş açarak durdurdu

Bugün öğle saatlerinde, Mızar Mahallesi yolu üzerindeki Bilge İlkokulu’na otomobille çok sayıda mühürlü oy pusulası getirileceği ve sandıklardakilerle değiştirileceği bilgisini alan polis ekipleri, harekete geçti. Ekipler, okul yakınında 27 BSU 52 plakalı otomobile dur ihtarında bulundu. Aniden hızlanan otomobil, polisin havaya açmasıyla durduruldu.


Bu sırada araçta bulunan 3 kişi, çuvallardaki oy pusulalarını yola attı. 4 çuval oy pusulası ele geçirilen otomobildeki 3 kişi gözaltına alındı. Olayın ardından Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız da olay yerine gelerek polislerden bilgi aldı. Polis ekipleri, çevrede geniş çaplı güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Muharrem İnce’den seçmenlere 17:00 çağrısı