Servisçiler eylem yaptı polis biber gazıyla müdahale etti

Ataşehir’de araçlarına plaka tahdidi isteyen yüzlerce servisçi, eylem yaptı. Seslerini duyurmak için Ankara’ya yürümek isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

istanbul ataşehir servisçiler eylem yaptı polis biber gazıyla müdahale etti

Ataşehir’de bulunan İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası merkez binası önünde toplanan yüzlerce servis sürücüsü eylem yaptı. Üzerlerine “Servisçiler Haklarını Arıyor” yazılı tişörtler giyen grup üyeleri ellerinde Türk bayrakları sallayarak slogan attı.

Burada bir basın açıklaması yapan grup, plaka tahdidi taleplerini gündeme getirmek için Ankara’ya yürüyüş yapmak istediklerini söyledi. Çevik kuvvet grubun yürüyüşüne izin vermedi. Polis müdürleri ile servisçiler arasında konuşmadan sonra grup, Kayışdağı Caddesine kadar çevik kuvvet eşliğinde yürüdü.

Ankara’ya yürümek istediler

Kayışdağı Caddesi’ne ulaşan grubun önü tekrar TOMA ile kesilerek yürüyüşün bitirilmesi istendi. Servisçiler de Ankara’ya kadar yürümek istediklerini söyleyerek eylemi sonlandırmadı. Servisçilerle polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

Polis müdürleri caddede trafiğin kapandığını söyleyerek megafonla grubun dağılması konusunda sık sık uyarı yaptı. Grup eylemlerine devam etti.

Bunun üzerine çevik kuvvet  biber gazı sıkarak gruba müdahale etti. Müdahale sırasında bir servisçi yere düşerek yaralandı. Müdahale sonrasında servisçiler dağılarak trafik tekrar normale döndü. (DHA)

Piar son seçim anketi: Erdoğan ve AK Parti’ye şok!