Çocuklu ailelerin bayılacağı eğlenceli tatil gezileri

Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların kapanmasıyla anne babalar, çocukları için hem eğitici hem de eğlendirici etkinlikleri araştırmaya başladı. Çocuklar ve aileler için eğlenceyi garantileyen aktiviteleriyle, dünyanın önde gelen müze ve eğlence tatil merkezleri…

çocuklu tatil

Yıl boyunca ders ve ödev stresi ile yorulan çocuklar, okulların kapanmasıyla rahat bir nefes alırken aileler de alternatif tatil arayışına girdi.

Üç aylık yaz tatili boyunca eğlenceli aktiviteleri sabırsızlıkla bekleyen çocukların öğrenme sürecini destekleyecek, deneyime dayalı etkinlikler anne babaların ilk tercihi oluyor.


Çocuklu ailelerin bayılacağı tatil fikirleri

TatilSepeti.com tüm bu beklentileri karşılayan, çocukların mutlu bir yaz tatili geçireceği rotaları oluşturdu.

Disneyland – Paris

Günün birinde Disneyland’ı ziyaret etmek dünya üzerindeki neredeyse her çocuğun hayali, Paris Disneyland ise akla gelen ilk Disney tema parklarından biri. Şehir merkezine yaklaşık 32 kilometre mesafede bulunan tema park, ziyaretçilerine devasa oyuncakların yanı sıra; otel, restoran, alışveriş mağazaları ve etkinlik alanları da sunuyor.

Tüm tesisi gezmek için 1 gün yetmeyeceğinden, ziyaretçiler Disneyland içerisinde yer alan 7 otelden birinde konaklayabiliyor. Disneyland Park, Disney karakterlerinin yer aldığı; Fantasyland, Discoveryland, Frontierland, Adventureland ve Main Street USA gibi ayrı alanlardan oluşuyor.

Ailelerin de severek vakit geçirebileceği Disneyland Paris, tatil dönemlerinde keyifli bir alternatif olarak çocukların bayılacağı seçenekler arasında yer alıyor.

Legoland Billund – Danimarka

Danimarka’nın dünyaya en büyük hediyesi olan çocuk gelişim oyuncağı Lego’yla oynamayan neredeyse yoktur. 1968 yılında açılan ve Avrupa’daki legoland parkların en büyüğü olan Legoland Billund, her yaştan çocuk için uygun bir açıkhava eğlence parkı.

Tüm oyunların Lego tasarımlarıya oluşturulduğu parkta, Lego’lardan yapılmış küçük bir maket şehir de bulunuyor. Miniland, Duplo Land, Pirateland, İmagination Zone, Legoredo Town, Adventure Land, Lego City ve Knights Kingdom olmak üzere yedi ayrı bölümden oluşan eğlence parkında gösteri alanları, yeme-içme mekânları, alışveriş mağazaları ve misafirlerin konaklayabileceği Legoland Oteli de mevcut.

Yılda 2 milyona yakın turistin ziyaret ettiği Legoland Billund, çocuklar için hayal gücünü artıran, onlara görsel tasarım şöleni yaşatan, aile boyu eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir yer.


Nemo Science Museum (Nemo Bilim Müzesi) – Amsterdam

Gemiyi andıran sıra dışı mimarisiyle dikkat çeken teknoloji ve bilim müzesi Nemo, içeriği ve çocukların ilgisini çeken onlarca aktivite alanıyla şehre gelen turistlerin uğrak yerlerinden biri.

Benzerlerine göre içerik olarak en aktif müze olarak değerlendirilen Nemo’da çocuklar yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri her türlü fiziksel olayı deney yoluyla öğrenebiliyor. 4 katlı müzede yer çekimi, statik elektrik, ses, ışık gibi doğa kanunları, zincirleme reaksiyon gösterisi, baloncuk üretimi gibi aktiviteler özellikle küçük yaş gruplarını için ideal.

Büyük bir bilim laboratuvarının bulunduğu müzede çocuklar zihnin arka planda nasıl çalıştığını öğreniyor. Müzedeki hafıza testleri, zihin problemleri, hislerle ilgili uygulamalar da yetişkinlerin dahil olabileceği oyunlar arasında.

Bilim ve eğlenceyi bir araya getiren Nemo’da çocuklar katlar arasında deneylerle yeni bilgiler öğrenirken, anne babalar da müzenin terasında şehrin manzarasının keyfini çıkartabilir.

Europa Park – Almanya

Almanya’nın Freiburg, Fransa’nın Strasbourg şehirleri arasında yer alan Europa-Park, 1975 yılında Mack Ailesi tarafından kurulmuş. 1780’li yıllardan beri sirk vagonları ve hız treni üreten Mack ailesinin Amerika ziyareti sonrası açmaya karar verdikleri park, Disneyland’dan sonra Avrupa’nın en büyük tema parkı olma özelliğini taşıyor.

Europa Park içerisinde 13 hız treni, su kaydırakları, çocuk oyuncakları, interaktif gösterilerin yapıldığı havuzlu bir meydan ve birçok otel bulunuyor. İlk olarak İtalya ile başlayarak ülke temalı bir bölüm açılan park içerisinde İsviçre, Hollanda, İngiltere, Fransa, İskandinavya ve İspanya olmak üzere 14 ayrı bölüm mevcut.

Sentaso Adası Universal Singapur Stüdyoları – Singapur

Santosa Adası’na bulunan Universal Singapur Stüdyoları içerisinde; Hollywood Bulvarı, New York, Sci-Fi City, Ancient Egypt, Ancient Egypt, Madagascar gibi ilgi çekici eğlence parkurları bulunuyor.

Eğlence parkının ada içerisinde olmasının avantajıyla denizin tadını çıkabileceğiniz gibi, kendinizi kuşlar gibi uçarken bulabilir, üç boyutlu Prenses Fiona & Shrek macerasına katılabilir ve ormanda yolculuğa çıkabilirsiniz.


Ayrıca Charlie Chaplin’den, Marilyn Monroe’ya kadar geçmiş dönemin birçok ünlüsüyle sokaklarda fotoğraf çektirebilir; bir yandan müzikal gösterileri izlerken diğer yandan da dev dalgaların New York gökdelenlerine çarptığına şahit olabilirsiniz.

Yalnız tatile çıkmak isteyenler için 5 keyifli rota


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.