Daron Mouradian’ın Açıkça Gizli Oyun sergisi

Kadir Has Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Galeri KHAS, Daron Mouradian’ın ‘Açıkça Gizli Oyun’ isimli sergisine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Daron Mouradian Açıkça Gizli Oyun sergisi
Daron Mouradian’ın Açıkça Gizli Oyun sergisi

Sanatçının Türkiye’deki ilk kişisel sergisi olan “Açıkça Gizli Oyun”, 15 Ağustos 2018’e kadar Galeri KHAS’da ziyarete açık olacak. Türkiye’deki ilk kişisel sergisini Galeri KHAS’ta açan Daron Mouradian, çeşitli dönemlerde yaptığı resimleri bir araya getirdiği ve 15 Mart’ta açılan “Açıkça Gizli Oyun” sergisi sanatseverlerden gördüğü yoğun ilgi sebebi ile 15 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Serginin küratörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, “Bildiğimiz, tanıdığımız, yakınımızda olan, bazen gördüğümüz, dokunduğumuz bütün nesneleri, canlıları başka bir aleme taşıyor. Onların başka bir dünyanın parçası haline getiriyor.


Bizi de o dünyaya itiyor. Bu şaşırtıcı, etkileyici, bazen ürpertici, çoğu zaman ürkütücü ama daima bizde bir oyun duygusu uyandıran bu dünya gülmecenin, ince alayın, takılmanın, matrak geçmenin kıyısına götürüyor izleyenleri.

"Açıkça Gizli Oyun" Sergisi


Orada onları sürprizler, coşkular, sevinçler bekliyor. Daron Mouradian, Breugel’lerden, Boschlar’dan aldığı eli 21’inci yüzyılın katı, sert, bazen anlamını yitirmiş dünyasında yeniden bize uzatarak, bize kendimizi anımsatıyor” diyor.

Grup Artı karma seramik sergisi Akyaka’da