Şişli Bollywood geceleriyle renkleniyor

Dansları, müzikleri ve samimiyetiyle sinema severlerin gönlünde taht kuran Bollywood sineması, açık havaya taşınıyor! Hint sinemasının beş önemli yapımı, Şişli Belediyesi ve Hindistan Konsolosluğu işbirliğinde Nişantaşı Sanat Parkı’nda gösterilecek.

Şişli Bollywood geceleriyle renkleniyor

Hint (Bollywood) sinemasının en sevilen filmleri arasında yer alan beş film, Şişli Belediyesi ve Hindistan Konsolosluğu işbirliği ile açık hava sinema gecelerinde gösterilecek. Film gösterimleri, 20 Temmuz’dan başlayarak her Cuma akşamı saat 20.30’da Nişantaşı Sanat Parkı’nda yapılacak.

Film keyfinin en büyük tamamlayıcısı olan patlamış mısır ve içecek ikramının Şişli Belediyesi tarafından yapılacağı etkinlikler, halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.


Açık hava sinema gecelerinde gösterilecek filmler “3 Idiots”, “Kahani”, “Queen”, “Taare Zameen Par” ve “Paheli” olacak.

3 Idiots

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir. Rajkumar Hirani’nin yönetmenliğini yaptığı filmde başrolleri Aamir Khan, Kareena Kapoor ve Boman Irani paylaşıyor.

Kahani

Karnı burnunda olan Vidya, kaybolan kocasını aramak için hamile haliyle yollara düşer. Amacı, Londra’da olduğunu öğrendiği kocasını bulup, memleketi Kolkata’ya geri getirmektir. Fakat genç kadının işi pek de kolay olmayacaktır. Nitekim kocasını gören neredeyse hiç kimseye rastlamamıştır. Yönetmenliğini Sujoy Ghosh’un yaptığı film bir gerilim-dram çeşitlemesi olarak öne çıkıyor.

Queen

Vikas Bahl’ın yönettiği filmde, düğün hazırlıkları içindeki Rani (Kangana Ranaut), evliliğine çok az kalan nişanlısı tarafından terkedilince müthiş bir üzüntü yaşar. Ancak balayı için planladıkları Avrupa gezisinden yine de vazgeçmez. Bambaşka bir kültürün hüküm sürdüğü topraklarda Rani yepyeni hayatlar keşfedecek, farklı insanlarla tanışıp çok şeyler öğrenecektir.

Taare Zameen Par/ Her Çocuk Özeldir

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Aamir Khan’ın üstlendiği filmde, harfleri ve sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuk, çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Film, çocuğun çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile değişen hayatını ve kazandığı başarıları anlatıyor.

Paheli

Amol Palekar’ın yönettiği filmde, hayatta paradan başka bir şeyi sevmeyen ve onu nikah gecesi terk eden bir adamla evlenen Lachchi’nin yaşadığı ikilemler anlatılıyor. Yalnız kalan Lachchi’nin hayatına, kendisine sonsuz bir aşkla bağlanmaya hazır bir hayalet giriyor ve eşinin görünümünü alarak yıllar boyunca onun yanında kalıyor. Ta ki Lachchi’nin kocası eve dönene dek…


Şişli Bollywood geceleriyle renkleniyor

Film gösterimleri

3 Idiots: 20 Temmuz Cuma, Nişantaşı Sanat Parkı, 20.30

Kahani: 27 Temmuz Cuma, Nişantaşı Sanat Parkı, 20.30

Queen: 3 Ağustos Cuma, Nişantaşı Sanat Parkı, 20.30

Taare Zameen Par: 10 Ağustos Cuma, Nişantaşı Sanat Parkı, 20.30

Paheli: 17 Ağustos Cuma, Nişantaşı Sanat Parkı, 20.30

Yer: Nişantaşı Sanat Parkı

Adres: Harbiye Mahallesi, Valikonağı Caddesi, Gümüş Sokak, Şişli / İstanbul


Saat: 20.30

İstanbul Modern Sinema’da Nick Cave ile bir hafta sonu