Çocuk odalarında 2018 – 2019 dekorasyon trendleri

Çocukları odalarında rahat ettirmek, dingin bir oda sağlamak için bu yıl tabiat ana ön planda.

Doğal malzemeler, tahta oyuncaklar, kamp alanı gibi düzenlenmiş bir çocuk odası, örneğin bir kamp çadırı onları bu yıl dış dünyadan uzaklaştıracak.

Mimar Figen Erdağ Demircan; “Çocuk odalarında geçen yıl trend masumiyeti çağrıştıran pastel renkler iken bu yıl hardal rengi, mor gibi tonları bej, gri veya beyaz ile harmanlayabilirsiniz.” diyor.


Mimar Erdağ Demircan; “Tek bir duvarı parlak bir renge boyamak, diğer duvarları nötr bir tonda bırakmak iyi bir seçenek olabilir. Bu yıl doğa bizi çocuk odalarında çağırıyorken, doğadan ilham alan her renk ve tasarım çocuk odalarına uygun olacaktır.” önerisini veriyor.

Çocukları Doğaya Biraz Olsun Yakınlaştırmak…

Mimar Figen Erdağ Demircan yeni çocuk odaları trendleri hakkında şu bilgileri veriyor:

Doğal çocuk odası teması elbette yıllardır aklımızda, ancak çocuklar gitgide doğadan daha fazla kopuk yaşadıklarından bu yıl en azından odalarında doğaya yakınlaştıran bir tema teknolojiden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Bu durumda ahşap yatak, saklama üniteleri, dolaplar, oyuncaklar, doğal tekstil ürünlerini araştırmaya başlayabilirsiniz.


Çocuk Odasına Bitkiler Yerleştirin

Özellikle canlı bitkiler (bebek odalarına koymayın), çocuk odalarına doğallık hissini sağlayacaktır. Büyük yapraklı bitkiler, hatta bu senenin modası olan büyük yapraklı bir duvar kağıdı ile harika bir oda yaratmak mümkün.

Bir küçük fikir de; bir duvara birlikte çiçekler, bitkiler çizmeniz. Birlikte yaptığınız bu faaliyet unutulmaz bir anı olacaktır. Çiçek, yaprak desenli yatak örtüleri, nevresim takımları, yastıklar odanın havasını birdenbire doğal bir alana çevirecektir.

Bebek Odalarında Trendler

Kız çocuk için pembe, erkek çocuk için mavi renkli odaların sonu geldi. Bebekler çok çabuk büyürler; pembe veya mavi bir odayı birkaç sene sonra yenilemek zorunda kalmaktansa nötr bir renk seçerek, foksiyonel mobilyalar kullanarak fazla para harcamadan güzel bir oda yapabilirsiniz. Nötr derken elbette sıkıcılıktan bahsetmiyoruz; floral desenler, doğa renklerini kullanarak harika bir bebek odası yapmak mümkün.

Bu odalarda bebekleri çağrıştıran aksesuarlar –mesela bir başucu lambası, bebek battaniyesi- kullanarak yine bebek odası olduğunu kolaylıkla hissettirebilir, gelecek yıllarda bu aksesuarları değiştirebilirsiniz.

Montesorri Metodunu Çocuk Odalarında Kullanın


Montesorri “Ne kadar az, o kadar iyi” der. Dolayısıyla kullanışlı, benzersiz, eğitici birkaç oyuncak yüzlerce oynanmayan oyuncaktan iyidir. Üstelik bu sayede çocuklarınıza eşyalarına değer vermeyi de öğretebilirsiniz.

Yazlık ev 2018 yenileme ve dekorasyon trendleri neler?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.