Magazin ve sanat dünyasının en çok konuşulan ünlü isimleri belirlendi

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından Magazin Gazetecileri Derneği için hazırlanan, magazin ve sanat dünyasının medya raporu açıklandı.

Magazin ve sanat dünyasının en çok konuşulan ünlü isimleri belirlendi

Rapora göre, Ağustos ayı boyunca en çok konuşulan isim, geçirdiği rahatsızlık ile gündeme gelen Cüneyt Arkın oldu. İşte araştırmanın detayları…

Magazin Gazetecileri Derneği için MTM tarafından hazırlanan raporda, Ağustos ayı boyunca ünlülerin yaşadığı olaylar ve konuşulan başlıklar ele alındı.


Sansasyonel haberlerin medyada sıklıkla yer aldığı Ağustos ayının son flaş gelişmesi, Mert Fırat ile evlenmeye hazırlanan İdil Fırat’ın Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki görkemli kına gecesi oldu. Yaklaşık bir yıldır birlikte olan şarkıcı Bengü ve Selim Selimoğlu’nun evliliği de sanat dünyasında büyük ilgi ile karşılandı.

Cüneyt Arkın’ın sağlık durumu medyada geniş yer buldu

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, yaşadığı solunum sıkıntısı nedeniyle Silivri’deki evinde hastaneye kaldırıldı. İki gün sonra taburcu edilen 81 yaşındaki oyuncunun sağlık durumu sevenleri tarafından yakından takip edildi.

KOAH hastası olan Arkın’ın hastalığının ardından ilk görüntüsünü oğlu Murat Arkın, sosyal medya hesabında paylaştı. Videoda verdiği mesajda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Cüneyt Arkın, Ağustos ayında 7 bin 746 haberle medyada en çok yer alan isim oldu.

Cem Yılmaz’ın “Karakomik Filmler”i yolda!

Cem Yılmaz, yeni projesi Karakomik Filmler’in çekimlerine başladı. 2019 yılında vizyona girecek olan Karakomik Filmler’in kadrosuna Mazhar Alanson, Defne Samyeli ve kızı Deren Talu’nun da katıldığı öğrenildi.

Sette çekilen bir kareyi sosyal medya sayfasından takipçileriyle paylaşan ünlü komedyenin merakla beklenen projesi kadar Defne Samyeli ile olan birlikteliği de ay boyunca yakından takip edilen haber başlıklarından oldu.


Bodrum Antik Tiyatro’da MFÖ’nün konserine giden ünlü çiftin, çok sayıdaki koruma görevlisi ile bariyer oluşturması, sevenleri tarafından tepkiyle karşılandı. Cem Yılmaz hakkında Ağustos ayında medyada 4 bin 674 haber bulunurken, Defne Samyeli’nin 3 bin 125 haberde adından söz ettirdiği belirlendi.

Demet Akalın’ın sosyal medya paylaşımları çok konuşuldu

Demet Akalın, sosyal medya paylaşımları ve yaptığı açıklamalarla Ağustos ayının en popüler isimleri arasında yer aldı. Ünlü şarkıcının, eşi Okan Kurt ile ayrılacağı yönünde çıkan haberler, magazin camiasında geniş yer buldu.

Ayrılık haberlerini yalanlayan Akalın, İdil Fırat ile evlilik hazırlığında olan Mert Fırat’ın eski sevgilisi Hande Doğandemir’e sosyal medya üzerinden destek verdi. Doğandemir’in paylaşımına yaptığı “Allah büyük. Bu günü hiç unutma, ileride şükredeceksin. Gerçek asil kız, sen yeteneğinle dağları devirirsin. Unutma sakın.” yorumu çok konuşuldu. Demet Akalın, 4 bin 464 haberle listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Talat Bulut cephesinde sular durulmuyor

Dizi seti çalışanı Özge Ş.’nin, tacize uğradığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından oyuncu Talat Bulut hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Talat Bulut hakkında takipsizlik kararı verdi. Karar sonrası sessizliğini bozan ünlü oyuncu, sosyal medya hesabından kendisine iftira atanları sükûnetle takip ettiğine dair açıklamalarda bulunduğu bir video paylaştı.


Set çalışanları, yönetmen ve senaristlerin takipsizlik kararına tepki gösterdiği Talat Bulut hakkında magazin basınında toplam 3 bin 696 haberin bulunduğu görüldü.

Sosyal medya eleştirisi: Atılımcı medya toplumu oluşması


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.