Hakan Muhafız (The Protector) ilk Türk Netflix orijinal dizisi

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi The Protector, (Hakan: Muhafız) 14 Aralık’ta 190 ülkede 130 milyon Netflix kullanıcısıyla buluşacak. Dizinin oyuncuları arasında Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş gibi isimler var.

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

İstanbul’un fantastik hikayesi

Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen tanıtım toplantısına, Netflix Uluslararası Yapımlar Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl ile dizinin oyuncu kadrosu ve yönetmenleri katıldı.

14 Aralık Cuma günü 190’dan fazla ülkede aynı anda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, “Netflix’in 130 milyon kullanıcısına İstanbul’dan gizemli ve fantastik bir hikaye anlatacağız” dedi.

Dünyanın lider internet eğlence platformu Netflix, ilk Türk orijinal dizisi The Protector‘ı (Hakan: Muhafız) basın toplantısında tanıttı. Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde, Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşen toplantıya, dizinin oyuncuları Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, yönetmenler Can Evrenol, Umut Aral, Gönenç Uyanık ve Netflix Uluslararası Yapımlar Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl katıldı.

Fragman: The Protector / Hakan: Muhafız

Çağatay Ulusoy: İstanbul’dan gizemli ve fantastik bir hikaye anlatıyoruz

Netflix’in 130 milyon kullanıcısına İstanbul’dan gizemli ve fantastik bir hikaye anlatacaklarını belirten dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, yayın tarihi yaklaştıkça ekip olarak heyecanlarının arttığını söyledi.

The Protector’ın klasik bir süper kahraman dizisi olmadığına dikkat çeken Ulusoy, sözlerini şöyle sürdürdü, “Süper kahraman denildiğinde kafamızda beliren bazı imgeler var. Hakan böyle bir karakter değil, bir anda süper güçlerini keşfetmeyecek. İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenen sıradan bir genç Hakan. Tarihte kendisine verilen gizli bir görevi olduğunu öğreniyor, İstanbul’un kaderi ona bağlı. Dolayısıyla Hakan için fantastik kahraman diyebiliriz.”

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy
Okan Yalabık (The Protector of Istanbul Sezon 1)

Kelly Luegenbiehl: The Protector, yaratıcı hikaye anlatımının coğrafi sınır tanımadığının en önemli göstergesi

Netflix olarak bu hikayede herkesin kendinden bir parça bulmasını ümit ettiklerini ifade eden Netflix Uluslararası Yapımlar Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl ise “Etkili bir hikaye, dünyanın herhangi bir yerinde, birbirinden çok farklı seslerle üretilebilir. The Protector da yaratıcı hikaye anlatımının coğrafi sınır tanımadığını ve Netflix’in yerel bağlamı güçlü öykülere büyük önem verdiğini gösteriyor” diye konuştu.

İkinci sezon müjdesi!

14 Aralık’ta Netflix platformunda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan The Protector’ın ikinci sezonla devam edeceğinin müjdesini veren Kelly Luegenbiehl, kadroya katılacak yeni oyuncuları da ilk kez açıkladı. Engin Öztürk ve Boran Kuzum dizinin ikinci sezonunda rol alacağı kesinleşen ilk isimler oldu.

“Daha önce denenmemiş bir tarz”

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

Toplantıda söz alan dizinin oyuncularından Ayça Ayşin Turan, fantastik drama gibi Türkiye’de daha önce denenmemiş bir tarzda dizi yaptıklarına dikkat çekerken Hazar Ergüçlü ise senaryodan çok etkilendiğini belirterek, “Senaryoyu ve rolümü görür görmez, mutlaka içinde olmalıyım dedim” sözleriyle heyecanını dile getirdi.

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy
Okan Yalabık

Hakan’ın hayranlık duyduğu iş adamı Faysal Erdem karakterine hayat veren Okan Yalabık; The Protector’ın hikayesi, ekibi, prodüksiyon kalitesi ve tasarımlarıyla heyecan verici bir proje olduğunun altını çizdi.

Çekimler esnasında özellikle Eski İstanbul’u daha yakından tanıdığını söyleyen Mehmet Kurtuluş da; “İçinde yaşadığım şehrin daha önce keşfetmediğim hikayelerini ortaya çıkarması başlı başına senaryoyu etkileyici kılıyor” açıklamasında bulundu.

Sıradan bir gencin destansı kahramanlık hikayesi

45 dakikalık 10 bölümden oluşan The Protector dizisi; sıradan bir genç olan Hakan’ın (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmesiyle altüst olan yaşantısını ve epik bir maceraya adım atmasını konu alıyor.

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

Hakan: Muhafız dizisi oyuncu ve yapım kadrosu

Başrolünü Çağatay Ulusoy‘un üstlendiği fantastik drama türündeki dizinin kadrosunda; ünlü oyuncular Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, Yurdaer Okur, Saygın Soysal ve Burçin Terzioğlu yer alıyor.

Can Evrenol, Umut Aral ve Gönenç Uyanık’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin yapımcılığını ise Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor.

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

The Protector (Hakan: Muhafız) dizisi konusu

Dizide sıradan ve genç Hakan’ın tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmesi ve yaşantısının bir anda altüst olarak epik bir maceraya adım atmasını izliyoruz.

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

Geçmişle geleceğin, doğuyla batının buluştuğu 15 milyonluk İstanbul’da Hakan aslında hikayenin başında Kapalıçarşı’daki bir esnaftan farksız herhangi bir genç. Oysaki çok kısa zamanda doğduğu ve büyüdüğü şehrin gizemli güçlerin tehdidi altında olduğunu öğrenmesiyle onu çok başka bir dünya bekliyor olacak!

Hakan kendisi için çizilmiş kaderine nasıl tepki verecek, kendisi ondan beklenen son muhafız olabilecek mi?

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy
Protector Of Istanbul Season 1

the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy the protector hakan muhafiz netflix dizisi çağatay ulusoy

Fragman: Bir Yıldız Doğuyor: Lady Gaga ve Bradley Cooper