AK Parti broşürü almayanlar fişleniyor iddiası

İstanbul Esenyurt’ta, AK Parti broşürü almayan kişilerin kimlik bilgilerinin istendiği iddiaları, bir kişinin cep telefonuna kaydettiği görüntüyle gün yüzüne çıktı.

AK Parti broşürü almayanlar fişleniyor iddiası
AK Parti broşürü almayanlar fişleniyor iddiası

İstanbul Esenyurt’ta, AK Parti’lilerin yerel seçimler için ‘Cumhurbaşkanı’ndan size selam getirdim’ diyerek dağıttıkları seçim broşürlerini almayan yurtttaşların kimlik bilgilerinin sorulduğu, ad ve soyadlarını söylemeye zorlandıkları iddia ediliyordu.

Basına yansımasa da mahallelerde kulaktan kulağa yayılan bu iddia, Esenyurtlu bir ailenin cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntülerle gün yüzüne çıktı.


Vatandaş: AK Parti’nin selamını almıyoruz.
Görevli: İsim soyisim nedir?

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde, AK Parti’li olduğu iddia edilen görevli kadın “AK Partimizden ve Cumhurbaşkanımızdan selam getirdim. Broşür veriyorum” demesi üzerine, ev sahibi kadın, “Biz AK Parti’nin selamını almıyoruz” diyerek broşürü almayı reddediyor.

Olumsuz yanıt alan AK Parti’li olduğu iddia edilen görevli, ev sahibi kadının “İsim, soyisim nedir?” diyerek kimlik bilgilerini istiyor. Vatandaş neden isim istiyorsunuz diye itiraz edince görevli “Karşısına sadece tik atacağım” diyor.


“Biz vereceğimiz kadar verdik”

Adını soyadını söylemek istemeyen ev sahibi kadın, “Daire daire geziyorsunuz gammazlamak için. Başka parti yapmıyor bunu. Biz vereceğimiz kadar verdik artık yok böyle bir şey. Bu bize kalmış bir şey.” yanıtı verince AK Parti’li olduğu iddia edilen görevli “Bir şey demiyorum. Saygı duyuyorum. İyi günler” diyerek daireden ayrılıyor.

Vatandaş, “Allah affetsin sizi” diyerek kapıyı kapatıyor.


Daha önce de Çeşme’de ‘Evet’ propagandası yapan AK Parti’li ekiplerin, broşürleri almak istemeyen esnafları fişlediği ve tehdit ettiği iddia edilmişti. (Kaynak: Cumhuriyet)

Sosyal medyada yorumlar:

4 farklı şirketten yerel seçim anketleri: İstanbul ve Ankara