Ekrem İmamoğlu’ndan Sevgililer Günü paylaşımı: Asla vazgeçmeyin!

CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel bir video yayınladı.

Ekrem İmamoğlu ve eşinden Sevgililer Günü paylaşımı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sevgililer Günü’ne özel paylaşımda bulundu.

“Sevdikleriniz için mücadele etmekten asla vazgeçmeyin”

İmamoğlu Twitter, Facebook ve Instagram hesabından Sevgililer Günü’ne özel bir video yayınladı. Videonun altına “Sevdikleriniz için mücadele etmekten asla vazgeçmeyin çünkü sevgi emek ister” notunu düşen İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile nasıl tanıştıklarını anlattı ve düğün görüntülerini de paylaştı.


Sosyal medya kullanıcıları yorum yağmuruna tuttu

Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımına kısa sürede 50 binden fazla beğeni geldi. Kullanıcıların çoğu, İmamoğlu’nun paylaşımının altına, “Allah ayırmasın” yorumunu bıraktı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sevdikleriniz için mücadele etmekten asla vazgeçmeyin çünkü sevgi emek ister. #14ŞubatSevgililerGünü

Ekrem İmamoglu (@ekremimamoglu)’in paylaştığı bir gönderi ()

Biyografi: Ekrem İmamoğlu

1970’te Trabzon’da doğan Ekrem İmamoğlu İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu.

1992’de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketlerinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı’na kadar yükseldi.


Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü’nde yöneticilik yaptı. Trabzonspor Basketbol Kulübü’nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulubünde de görev aldı. Kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılar sundu.

ekrem imamoğlu kimdir biyografi

2008 yılında CHP’ye üye olduktan sonra 2009 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16.09.2009’da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı’na atandı. 27.12.2009’da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu. 18.03.2012’de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçildi.

Bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri’ni yönetti. 2014 Yerel Seçimleri’nde yerel yönetimi hedefleyen İmamoğlu, 15 Temmuz 2013 tarihinde dört yıldan beri yürüttüğü ilçe başkanlığı görevini sonlandırdı. 2014 CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olup kazanan İmamoğlu, halen Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu 23 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyor.


Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildi.

14 Şubat Sevgililer Günü’nü kazasız atlatmak isteyenlere 7 öneri