Erdoğan’dan tanzim satış açıklaması: Marketlerde ne varsa satmaya başlayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tanzim satışlarla ilgili olarak; “Marketlerde neler varsa, onların da belli bir kısmını buralarda biz satmaya başlayacağız” dedi.

Erdoğan'dan tanzim satış açıklaması: Marketlerde ne varsa satmaya başlayacağız
Erdoğan’dan tanzim satış açıklaması: Marketlerde ne varsa satmaya başlayacağız

Kastamonu mitinginde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gıdada terör estirenlere gereken dersi verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

— Gıdada terör estirenlere gereken dersi verdik, veriyoruz. Bakalım sırada ne var. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu yoldan dönmeyeceğiz.” dedi.

— Erdoğan tanzim satış yerleri gibi satış yerlerini kurduklarını belirterek “Bir anda fiyatlar yarıya indi, daha da inecek. Diğer ürünleri de satacağız oralarda.” diye konuştu.

— Erdoğan IMF’ye ilişkin olarak ise “Bu can bu tende oldukça Allah’ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız.” yorumunu yaptı.

Erdoğan şu açıklamaları yaptı:

“Yeri geldi milletimizi böldüler. Yeri geldi proje örgütlerle ülkemiz esir alınmak istendi. Partimizi kurduk, 16 ayda iktidar olduk. Demokrasimizi geliştirdik, ekonomiyi güçlendirdik. Ülkemizi ve milletimizi hiç rahat bırakmadılar. Onlar bizi sıkıştırdıkça biz daha kilitlendik. Biz sorumluluğumuzun ve mücadelenin öneminin farkındayız. Bugüne kadar hiçbir meselede Türkiye’yi istedikleri gibi eğip bükemediler.

Baktılar kurla, faizle, diplomasiyle, algıyla olmuyor; ülkemizi soğan, patates, patlıcan, salatalık üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Şimdi artık çadırlar kuruldu. Tanzim satış yerlerini kurduk, fiyatlar yarıya indi, daha da inecek. Temizlik ürünlerinden tutun neler varsa onları satmaya başlayacağız. Bunlar terör estirdiler. Gıdada terör estirenlere gereken dersi veriyoruz, bakalım sırada ne var, göreceğiz?

İnşallah baharla birlikte sadece havalar da değil, yüreklerde de bir sıcaklık iklimine kavuşacağız. 31 Mart seçimlerinin istikrar ve güven ortamının devamı şeklinde olması çok önemli. Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselttiğimiz gün her şey çok farklı hale gelecektir.”

Erdoğan, tanzim satışlar için önemli açıklamalarda bulundu. Fiyatların hızla aşağı indiğini söyleyen Erdoğan, “Marketlerde neler varsa, onların da belli bir kısmını buralarda biz satmaya başlayacağız. Çünkü bunlar terör estirdiler, terör. Gıdada terör estirenlere gereken dersi verdik, veriyoruz. Bakalım bundan sonra sırada ne var? Hep birlikte yaşayıp göreceğiz” dedi.

Tanzim satış kuyruğunda olay: İrfan Değirmenci’ye saldırdılar