Atatürk’ün adını duymayan albay töreni terk etti!

İstanbul Avcılar’da düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi anma töreninde, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, yapılan duada Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk etti. Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ise “Kuran’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum” açıklaması yaptı.

Çanakkale Zaferi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği anma programında gerginlik yaşandı.

“Hocam Sen hiç Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu?”

Şehitler adına okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adının hiç anılmaması üzerine, Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül’ün, duayı yapan öğretmenin yanına gidip; “Sen hiç Mustafa Kemal Atatürk diye bir adam duydun mu? Ona neden Fatiha okumadın?” diyerek salonu terk etti.


albay önder irevül avcılar istanbul Atatürk'ün adını duymayan albay töreni terk etti

Milli Eğitim Müdürü’nden ilginç açıklama

Albay İrevül’ün salonu terl etmesi üzerine Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ile birlikte muharip gaziler de etkinlikten ayrıldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, programın tamamında Atatürk’ün anıldığını belirterek; “Sadece dua sırasında adı geçmedi. Okunan Kuran’dan ve duadan mı rahatsız oldular bilmiyorum. Burası demokratik bir ülke. Programı terk edebilirler” yorumunu yaptı.


Kaynak: Gazete Damga

18 Mart Çanakkale Zaferi: 104 yıl öteden Çanakkale