Halkın derdi daha net anlaşılsın diye tane tane sebze fiyatları

Halkın derdi daha net anlaşılsın diye tane tane sebze fiyatları… Ekonomideki kötü gidişat sonucu alım gücü düşen ve büyük sıkıntılar çeken vatandaş için tanzim satış noktaları dahi kuruldu ama tencereye olumlu bir neticesi olmadı.

Halkın derdi daha net anlaşılsın diye tane tane sebze fiyatları
Halkın derdi daha net anlaşılsın diye tane tane sebze fiyatları

Ekonomideki kötü gidişat sonucu alım gücü düşen ve büyük sıkıntılar çeken vatandaş için tanzim satış noktaları dahi kuruldu ama tencereye olumlu bir neticesi olmadı. Fiyatlar ucuzlayacağına gün geçtikçe zamlanıyor. Soğanın tanesi 2,11 TL’ye, patatesin tanesi de 2,28 TL’ye; yani eski kilogram fiyatına şimdi taneyle satılıyor.

Sebze fiyatları cep yakıyor

Milli Görüş’ün (Saadet Partisi) yayın organı Milli Gazete, market ve manavları gezip kilo yerine her sebzeden birer tane aldı ve toplam 13,90 TL’lik bir fiyat çıktığı gündeme getirdi.


Her sebzeden bir tane alınsa da fiyat cep yakıyor!

Birçok sebze tarihinin en yüksek rakamlarını gördü. Vatandaş sebzeyi kilo yerine tane ile alsa bile yine de ucuzluğu yaşayamıyor. Buna göre her sebzeden bir tane aldığımızda;

  • Salatalık 1,26 TL
  • Dolma biber 1,40 TL,
  • Sivri biber 1,04 TL,
  • Domates 1,42 TL,
  • Patlıcan 2,31 TL,
  • Kabak 2,07 TL,
  • Soğan 2,11 TL,
  • Patates 2,28 TL’ye geliyor.

Her birinden bir tane alındığında bile toplam fiyatı da 13,90 TL oluyor.

domates fiyatı

salatalık hıyar fiyatı

sivri biber fiyatı patates fiyatıdolma dolmalık biber fiyatı patlıcan fiyatı kabak fiyatısoğan fiyatı dolma biber kilosu fiyatı sebze fiyatları patates fiyatları sebze fiyatları sivri biber fiyatı sebze fiyatları

Dünyaca ünlü ekonomist Prof. Dr. Daron Acemoğlu’ndan ekonomik kriz uyarısı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.